Sydney - Harbour Bridge
Sydney: kosmopolitní město plné kontrastů.

Poznejte Sydney: Město, kde nuda neexistuje

Nejznámější, největší a nejlidnatější město Austrálie je domovem pro více než 5 milionů lidí. Kosmopolitní velkoměsto, které je zároveň hlavním městem státu Nový Jižní Wales, vybízí k mnoha nezapomenutelným zážitkům. Na své si zde přijdou milovníci kultury, sportu, plážového odpočinku i nespoutané zábavy. Věřte, že nudu tady rozhodně nezažijete, ba naopak.

Láká vás usadit se v nejstarším městě Austrálie, jež vzrostlo na území počátku osídlování australského kontinentu? Skvělá volba. Toto turisticky nejnavštěvovanější australské město nabízí ideální možnosti pro volný čas, studium i práci.

▶ Jak je to s prací v Sydney si přečtěte tady. >>

Co zde můžete studovat

Vaše studijní ambice se budou tetelit blahem. Sydney je školami doslova nabité. Vybírat můžete nejen z celosvětově uznávaných univerzit, ale i z mnoha odborných a jazykových škol. Těšte se tedy na opravdu bohatý výběr škol.

Většina studentů si při vzdělávání přivydělává na studium, zábavu či cestování, což v této zemi jde téměř samo. Stačí mít správné vízum a chuť pracovat. Nakombinujte studium a práci a zažijte vše, co vám Austrálie nabízí.

Z mnohaletých zkušeností víme, že rozmanitá nabídka škol i pracovních příležitostí, dotvořená touhou poznávat nádherné prostředí a přírodu, utváří výborné podmínkyprodlužování pobytu. Jazykovým kurzem to většinou začíná, ale málokdy skutečně končí. Naopak se můžete pustit do dalšího vzdělávání třeba v zajímavém oboru.

▶ Zjistěte, jaké konkrétní školy vám v Sydney otevírají dveře. >>

Čím vás nadchne

Troufáme si říct, že vším. Tohle multikulturní město rozkládající se na více než 12 000 km2 má opravdu hodně co nabídnout jak nadšencům rušných ulic, které pulzují životem ve dne v noci, tak i milovníkům zeleně nebo kulturního vyžití. Restaurace a kavárny všeho druhu doslova vtahují dovnitř na každém kroku. A na své si přijdou i vodní živlové – nádherných pláží je tady víc než dost – a kde jinde sjíždět vlny než právě na surfu v Austrálii.

Sydney se pyšní přírodou a krásnými parky v samém centru města, ale za jeho hranicemi se rozprostírá mnoho dechberoucích národních parků, pískovcových skal, údolí či pláží. Věřte, že si vás získá na plné čáře. 🙂

Navíc očekávejte větší nárůst nových přátelství. Ano, Australané jsou velmi přívětiví a společenští, ale hlavně zde poznáte i lidi z různých koutů světa, jež se vydali za dobrodružstvím a získáváním cenných zkušeností stejně jako vy.

TOP atrakce aneb turistické tipy:

  • Opera House – ikonická stavba, která dominuje jednomu z nejkrásnějších přístavů světa. Ohromí vás ve dne, ale při večerní projekci například s aboriginskými motivy vám vyrazí dech.
  • Harbour Bridge – gigantický ocelový most s obloukovou konstrukcí sešroubovanou nýty z tehdejšího Československa můžete projet autem, na kole i vlakem. Nebo si jej projděte pěšky, klidně i ve výškách při procházce mostními oblouky.
  • Sydney Tower Eye – nejvyšší budova Sydney nabízí jedinečný pohled na město v celé jeho kráse, a tím spíše z nejvyšší venkovní plošiny. Tento zážitek umocníte výborným jídlem v restauraci, jež je součástí vyhlídkové věže.
  • Hyde Park a Royal Botanic Garden – parky v samém centru města, v nichž si obklopeni zelení užijete odpočinek, klid a všudypřítomné ibisy australské.
  • Bondi Beach a Manly Beach – vyhlášené pláže, kde to žije nejen na vlnách.
  • Chcete prozkoumat okolí Sydney? Potom se vydejte do Ku-ring-gai Chase National Park s úchvatnými přírodními scenériemi, do pískovcových hor Blue Mountains zahalených v modrém oparu, které mají své ctěné místo v seznamu světového dědictví UNESCO, nebo nejstarší vinařskou oblast v Austrálii Hunter Valley.

▶ Zjistěte, co vidět v Sydney >> nebo kam vyrazit v nejstarším australském státě Nový Jižní Wales. >>

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957