sydney
Sydney, město všech měst, které žije ve dne v noci.

Architektonická ikona: Sydney Opera House

Vaše první kroky nejspíše povedou k Sydney Opera House. Tento celosvětově známý architektonický skvost hostil spoustu koncertů nejznámějších kapel a jiných hudebních kulturních akcí. Její autor, dánský architekt Jørn Utzon, za ni získal v roce 2002 Pritzkerovu cenu (obdoba Nobelovy ceny v oboru architektury). Avšak své dílo nikdy neviděl na vlastní oči.

Ocelový gigant neboli Harbour Bridge

V blízkosti budovy sydneyské opery určitě nepřehlédnete Harbour Bridge, přístavní most s obrovským ocelovým obloukem, 8 jízdními pruhy, 2 železničními kolejemi, chodníky pro pěší a nechybí ani pruhy pro cyklisty.

Pokud máte rádi adrenalin a nevadí vám výšky, můžete se vydat v malé organizované skupince na prohlídku mostních oblouků a užít si jedinečný výhled na Sydney.

Circular Quay – všemi směry

Západně od přístaviště Circular Quay, kde kotví vodní taxíky, výletní lodě a vyráží odtud trajekty do různých destinací včetně Zoo Taronga či přímořského předměstí Manly, narazíte na čtvrť The Rocks. Místo, kde to celé začalo. V jejich uličkách na vás dýchne nefalšovaná australská koloniální historie.

Nádherné vyhlídky

Nad čtvrtí The Rocks na kopci Observatory Hill, nejvyšším bodě ve městě, se nachází dokonalé místo k pozorování přístavu či nočního nebe v Observatory Park. Mezi další oblíbené vyhlídky jistě patří i Dawes Point Park se starými děly.

Milujete vyhlídkové věže a nikdy je nevynecháte? Potom v australských městech budete nadšení. Jedna taková vyhlídková věž je samozřejmě i v Sydney. Sydney Tower Eye, nejvyšší vyhlídka ve městě, dosahuje včetně antény výšky 305 m, kdy poslední patro je v 260 metrech.

Kam vyrazit na nákupy?

Shopaholici si mohou v okolí věže projít Pitt Street Mall, pěší obchodní zónu s malými i velkými obchody všeho druhu. Luxusní butiky hledejte ve staré obchodní pasáži Strand Arcade.

V Čínské čtvrti kromě mnoha restaurací a kaváren zamiřte na lov dobrot a suvenýrů do tržnice Paddy’s Market, seženete zde téměř vše, na co si vzpomenete.

O zábavu není nouze v Darling Harbour

Nedaleko se rozprostírá přístav Darling Harbour, kde o zábavu, obchody či restaurace není nouze. V blízkosti se nachází i Sea Life Sydney Aquarium, což je jedno z největších akvárií na světě. A hned vedle si můžete uprostřed velkoměsta užít i malou zoologickou zahradu s australskými živočichy (medvídky koala, klokany, papoušky, ještěrky atd.) v Sydney Wildlife World.

Parky a zahrady v Sydney

Když jsme zabruslili do přírody, Sydney má i spoustu nádherných parků a zahrad, které rozhodně stojí za to. Ano, i tady najdete Hyde Park. Je sice menší než jeho londýnský jmenovec, přesto si užijete zeleň a několik památek. Jednou z nich je památník Anzac War Memorial postavený na počest vojáků bojujícím v 1. a 2. světové válce. Za prohlídku stojí i St Mary’s Cathedral (katedrála sv. Marie) a jistě nepřehlédnete ani dominantní fontánu Archibalt Fountain.

V sousedství Hyde Parku je i další velký park, Domain Park, kde se v létě pořádají četné koncerty. Východně od něj je čtvrť se zvučným názvem Woolloomooloo. Této čtvrti hrozila demolice, zachránily ji však mohutné protesty místních obyvatel.

Určitě nevynechejte nádhernou botanickou zahradu Royal Botanic Garden, která se vine kolem zátoky. Uvidíte zde fíkovníky, mahagonovníky, palmy a mnoho dalších skvostů třeba v tropickém centru. Zdejší botanická zahrada vybízí k relaxaci a odpočinku.

Nejlepší surfařské pláže

Austrálie a surfařské pláže jdou spolu ruku v ruce a ani v případě hlavního města Nového Jižního Walesu tomu není jinak. Největší ikonou je slavná Bondi Beach, kde potkáte surfaře i milovníky slunečních paprsků. Nesmí chybět ani Manly Beach nebo méně známá Maroubra Beach.

 

▶ Chcete v Sydney zakotvit a vrhnout se do víru studentského života v největším australském městě? Obraťte se na nás a společně vybereme ideální kurz a školu pro vás.

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA