kings park perth
Kings Park je perlou města Perth v západní Austrálii.

Vízum je vstupenkou do Austrálie

Česká republika (bohužel) nemá s Austrálií uzavřenou dohodu o bezvízovém styku, takže při zařizování pobytu musíte v prvé řadě myslet na obstarání víza. Anebo jen trochu – když si za organizačního parťáka zvolíte nás, Tutuki. My vám se všemi kroky pomůžeme, a tak vám odpadne 99 % starostí ohledně těchto formalit. 🙂

Různé typy pro různé plány

Vízum si zvolíte podle účelu cesty:

  • Turistické, pokud budete v Austrálii pouze cestovat.
  • Studentské, pokud budete v Austrálii studovat jazykovou nebo odbornou školu či univerzitu (při studiu trvajícím minimálně 12 týdnů k němu automaticky obdržíte pracovní povolení).
  • Work and Holiday, pokud je vám maximálně 30 let, toužíte poznávat Austrálii a u toho si přivydělávat.

⇩ Víc informací o jednotlivých typech najdete v další (spodní) části této stránky. ⇩

Co je potřeba k získání víza

Podmínky, doklady a materiály se liší podle druhu víza, o které budete žádat. Určitě se ale neobejdete bez platného pasu.

Kolik stojí

Aktuální sazby najdete na stránkách australského ministerstva vnitra.

Jistota s Tutuki aneb proč se spolehnout na nás

S cestováním (nejen) do Austrálie máme bohaté zkušenosti. A víza zkrátka umíme. Provedeme vás celým komplikovaným procesem, abyste si s ním nemuseli dělat starosti.

  • Nachystáme vám seznam vyžadovaných dokumentů.
  • Poradíme s motivačním dopisem nebo itinerářem.
  • Postaráme se o podání žádosti i případné doplnění.
  • Budeme komunikovat s ambasádou, kde jsme registrovaní jako autorizovaný zástupce.

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu

Pro ty, kteří váhají a chtějí vědět víc

Studovat i pracovat? Zvolte studentské vízum

Pravidla jsou v Austrálii nastavená jasně – bez studia není přivýdělek*. Takže když vás na druhý konec světa táhne nejen vidina vzdělávání se, ale i práce a vydělávání peněz, zaměřte se na studentské vízum. Pak stačí vybrat kurz na minimálně 12 týdnů a pracovní povolení máte v kapse.

Asi vás nepřekvapí, že na vyřízení potřebujete dostatek času. Proto se nechtějte o vše postarat „za 5 minut 12“, ale mějte rezervu. Začněte se o vízové záležitosti zajímat i několik měsíců před eventuálním odletem.

Budete tak svůj pobyt v Austrálii plánovat znalejší a s větším klidem. Zjistíte všechny možnosti a třeba nakonec odjedete i s drahou polovičkou díky partnerským vízům. Nebo vás nadchne program Demi Pair (obdoba populárního Au Pair).

▶ Zjistěte víc na speciální podstránce o studentském vízu >>.

*Výjimkou je Work and Holiday vízum, o kterém se dočtete níže.

studenstke_vizum_trida_milner

Cestovat a poznávat? Vyberte si turistické vízum

kukabara_turistické_vizum

Jestliže se do Austrálie vydáte na dovolenou, za relaxem a zážitky, bude to s turistickým vízem. Využijete ho také v případě služební cesty, kdy se hlavním cílem návštěvy stává pracovní schůzka či například účast na konferenci apod.

Při pobytu do 12 týdnů zabere vyřízení žádosti pár dnů (někdy dokonce pouze hodin). Pokud hodláte zůstat v zemi 3 měsíce až 1 rok, připravte se na delší proces. Zařízení víza se pak může protáhnout na týdny.

▶ Zjistěte víc na speciální podstránce o turistickém vízu >>.

Před třicítkou dovolenkovat, ale i vydělávat? Zkuste vízum Work and Holiday

Je vám 18 až 30 let a toužíte navštívit Austrálii. Na místě byste si rádi přivydělávali, jenže do studia se kvůli získání pracovního povolení pouštět nechcete… Co s tím? Odpověď zní: Work and Holiday – druh víza pro mladé lidi, kteří chtějí cestovat a náklady částečně pokrývat brigádničením. 

Vízum je určeno pro úzkou skupinu lidí, kteří musí splnit určitá kritéria. Navíc je pro Českou republiku k dispozici každý rok jen 500 míst.

▶ Zjistěte víc na speciální podstránce o Work and Holiday vízu >>.

kukabara_work_and_holiday

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA