palm cove
Dojeďte si do Palm Cove pro zážitky a krásné výhledy!

Turistické vízum (nejen) pro cestovatele

Vyrážíte do Austrálie na dovolenou? Obchodní jednání či konferenci? Krátkodobý kurz? Pak jako vstupenku do země využijte turistické vízum. Na rozdíl od studentské varianty se k němu neváže pracovní povolení.

Máme k dispozici dvě kategorie: eVisitor (subclass 651) a Visitor Visa (subclass 600). Pro kterou se rozhodnout a proč? Čtěte dále a vše podstatné se dozvíte.

Specifikace a podmínky eVisitor (subclass 651)

 • Vízum není zpoplatněné.
 • Můžete o něj požádat pouze mimo území Austrálie.
 • Platnost je 12 měsíců, ale délka jedné návštěvy nesmí přesáhnout 3 měsíce.
 • Do země se tedy můžete v době platnosti vracet.

Žádost zadáte online a na udělení si počkáte 2 až 4 dny. Jestli si netroufáte nebo jen nemáte čas se touto administrativou zabývat, obraťte se na nás. Za poplatek 950 Kč vás celým procesem provedeme.

Pamatujte, že pokud zvolíte tento typ víza a budete opakovaně Austrálii opouštět a navštěvovat, může se stát, že si vás imigrační úředník „proklepne“ – vezme si vás stranou a bude chtít podrobně vysvětlit účel vaší aktuální cesty nebo itinerář. A zeptá se třeba i na finanční situaci.

▶ Více informací najdete na webu australského ministerstva vnitra.

Specifikace a podmínky Visitor Visa (subclass 600)

 • Za vízum zaplatíte cca 2 500 Kč.
 • Požádáte o něj v Austrálii.
 • Je potřeba doložit různé dokumenty.

Pro tento typ se rozhodněte tehdy, když potřebujete další turistické vízum, ale nechcete každého čtvrt roku Austrálii opouštět (jako tomu je u předchozí varianty). Nebo pokud jste dokončili školu v rámci studentského víza, chcete si pobyt prodloužit, ale další studium už nemáte v plánu. Vyřízení obvykle trvá plus minus 2 až 4 týdny.

K žádosti si připravte:

 • Důkaz, že máte na cestu dostatek financí (výpis z bankovního účtu, výplatní pásky apod).
 • Pozvánku od známých v Austrálii, pokud jedete za nimi. Dopis by měl popsat váš vztah, důvod a délku návštěvy i to, kdo bude hradit výdaje.
 • Jestliže budete po Austrálii cestovat, doložte také itinerář včetně rozpočtu (na půjčení či koupi auta, pokrytí nákladů na ubytování, stravu apod.).
 • Dopis, ze kterého bude vyplývat, že se chcete vrátit zpět do České republiky. Ideálně přiložte potvrzení od zaměstnavatele či ze školy nebo informace o příbuzných/rodině či vlastněné nemovitosti.

▶ Více informací najdete na webu australského ministerstva vnitra.

Relax + studium? I to je možné

Turistické vízum představuje dobrou volbu také pro ty z vás, kteří chtějí spojit příjemné s užitečným, tedy dovolenou a jazykový kurz (do 12 týdnů), a nechtějí si při studiu vydělávat.

Změna na studentské vízum

Odjeli jste do Austrálie jako turisté, ale na místě jste zjistili, že tam chcete zůstat déle a studovat? Není problém. Spojte se s námi a my vám studijní pobyt včetně víza vyřídíme.

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA