I prací za barem se dá v Austrálii slušně přivydělat.

Práce v Austrálii? Se studiem skvělá kombinace

Rozumíme tomu, že chcete v cizině vydělávat. A vlastně vám to i doporučujeme. Peníze se vždycky hodí, a co více – i brigáda vás posune dopředu (nejen v jazyce) a přinese vám spoustu zážitků nebo nových přátel.

Možnost pracovat vám také dává šanci splnit si sen o pobytu v Austrálii, i když teď máte prostředky tak akorát na nezbytné výdaje spojené s odjezdem a prvními týdny na místě.

Práce je dost pro každého, kdo pečlivě hledá a chce ji. Díky ní pak pohodlně pokryjete náklady na živobytí a až si něco našetříte, začnete třeba cestovat a poznávat tamější krásy.

Jen pamatujte na podmínky, které je třeba splňovat. Základní pravidlo zní: bez pracovního povolení to nepůjde. Obdržíte ho automaticky ke studentskému vízu, pokud studujete alespoň 12 týdnů. Takže abyste mohli v Austrálii pracovat, musíte studovat.

Výjimku tvoří vízum Work and Holiday, které je však dostupné jen pro úzkou skupinu uchazečů. Proto se už od začátku zvažování přikloňte spíše k variantě, že do Austrálie vyrážíte v první řadě za studiem, ke kterému připojíte i přivýdělek. Ne naopak.

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu

Pro ty, kteří váhají a chtějí vědět víc

„Part-time“ a velmi slušné výdělky

Zajímá vás, kolik si tak můžete vydělat? Přesná odpověď na vás čeká v Austrálii. Záleží nejen na lokalitě, ale i na vašich schopnostech, oboru, do kterého se zapojíte, a především úrovni vaší angličtiny.

Rozhodně ale nebudete zklamaní, ať jste na tom s jazykovou vybaveností jakkoliv. V Austrálii je totiž minimální hrubá mzda 23,23 AUD/hod. (v přepočtu cca 350 Kč). A určitě vás potěší, že výplatu budete dostávat každý týden, eventuálně jednou za 2 týdny.

V rámci pracovního povolení můžete během 14 dní odpracovat vždy maximálně 48 hodin, tedy v režimu částečného úvazku. Do většího pracovního tempa se v případě zájmu vrhnete během prázdnin nebo po skončení kurzu, kdy uvedené čtyřicetihodinové omezení neplatí.

australské dolary

Pomůžeme vám vše co nejlépe rozvrhnout

kukabara_schůzka

Dobrá organizace je klíčová pro jakýkoliv studijní pobyt. A uspějete s ní i v Austrálii, kde se budete chtít věnovat škole a vydělávání peněz zároveň. Proto vám při zařizování vaší cesty mimo jiného poradíme i s tím, jak na místě v pohodě skloubit všechny aktivity, abyste se neocitli v situaci, kdy extrémně nestíháte, nebo naopak nemáte „do čeho píchnout“. Většinou se s našimi klienty dobereme k tomu, že do zaměstnání je nejlepší chodit po vyučování či o víkendech.

Podle vašich možností a přání tedy sestavíme poměr práce a studia, který vám bude vyhovovat a naplní vaše očekávání o zahraničním pobytu. Ještě před odjezdem si tak vytvoříte konkrétnější představu o tom, jak bude váš nový „australský život“ vypadat. A o to víc se na něj budete těšit.

Zaměstnanec nebo živnostník

Jestliže vás neláká klasické zaměstnání či brigáda, můžete se pustit do podnikání a fungovat v Austrálii jako odborník na volné noze – dodáváte služby, odbavujete zakázky, fakturujete a jednou ročně zaplatíte daň z příjmu. Stačí si vyřídit pouze Australian Business Number (ABN) a můžete začít podnikat jako živnostník. Více se dozvíte v sekci o daních.

Jako živnostníci můžete dodávat služby v IT, v reklamě apod. Nebo se živit jako řemeslníci (malíři, stavaři, zámečníci). Většina živností (snad kromě elektrikářů) je nekoncesovaných.

kukabara_prace_na_ABN

S námi to zvládnete s úsměvem – od povolení až k australské SIM

tutuki s usmevem

Stejně jako se postaráme o vaše studijní ambice, ani při řešení pracovních a souvisejících záležitostí vás nenecháme na holičkách. K vyřizování toho rozhodně není málo. Ale nás to baví a vyznáme se, takže si nemusíte dělat žádné starosti.

Poradíme (nebo rovnou zařídíme):

  • s pracovním povolením,
  • s požádáním o daňové číslo (TFN – Tax File Number),
  • s kontakty a tipy, jak práci v Austrálii najít,
  • s navrácením daní,
  • s navrácením peněz z penzijního pojištění,
  • s bankovním účtem v Austrálii,
  • s australskou SIM kartou,
  • s cestovatelskými chutěmi – nabízíme cestopis o Austrálii, ze kterého načerpáte inspiraci a praktické informace .

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957