I prací za barem se dá v Austrálii slušně přivydělat.

Práce v Austrálii? Se studiem skvělá kombinace

Rozumíme tomu, že chcete v cizině vydělávat. A vlastně vám to i doporučujeme. Peníze se vždycky hodí, a co více – i brigáda vás posune dopředu (nejen v jazyce) a přinese vám spoustu zážitků nebo nových přátel.

Možnost pracovat vám také dává šanci splnit si sen o pobytu v Austrálii, i když teď máte prostředky tak akorát na nezbytné výdaje spojené s odjezdem a prvními týdny na místě.

Práce je dost pro každého, kdo pečlivě hledá a chce ji. Díky ní pak pohodlně pokryjete náklady na živobytí a až si něco našetříte, začnete třeba cestovat a poznávat tamější krásy.

Jen pamatujte na podmínky, které je třeba splňovat. Základní pravidlo zní: bez pracovního povolení to nepůjde. Obdržíte ho automaticky ke studentskému vízu, pokud studujete alespoň 12 týdnů. Takže abyste mohli v Austrálii pracovat, musíte studovat.

Výjimku tvoří vízum Work and Holiday, které je však dostupné jen pro úzkou skupinu uchazečů. Proto se už od začátku zvažování přikloňte spíše k variantě, že do Austrálie vyrážíte v první řadě za studiem, ke kterému připojíte i přivýdělek. Ne naopak.

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu

Pro ty, kteří váhají a chtějí vědět víc

„Part-time“ a velmi slušné výdělky

Zajímá vás, kolik si tak můžete vydělat? Přesná odpověď na vás čeká v Austrálii. Záleží nejen na lokalitě, ale i na vašich schopnostech, oboru, do kterého se zapojíte, a především úrovni vaší angličtiny.

Rozhodně ale nebudete zklamaní, ať jste na tom s jazykovou vybaveností jakkoliv. V Austrálii se totiž minimální hrubá mzda pohybuje okolo 16 AUD/hod. (v přepočtu cca 250 Kč). A určitě vás potěší, že výplatu budete dostávat každý týden, eventuálně jednou za 2 týdny.

V rámci pracovního povolení můžete během 14 dní odpracovat vždy maximálně 40 hodin, tedy v režimu částečného úvazku. Do většího pracovního tempa se v případě zájmu vrhnete během prázdnin nebo po skončení kurzu, kdy uvedené čtyřicetihodinové omezení neplatí.

australské dolary

Pomůžeme vám vše co nejlépe rozvrhnout

kukabara_schůzka

Dobrá organizace je klíčová pro jakýkoliv studijní pobyt. A uspějete s ní i v Austrálii, kde se budete chtít věnovat škole a vydělávání peněz zároveň. Proto vám při zařizování vaší cesty mimo jiného poradíme i s tím, jak na místě v pohodě skloubit všechny aktivity, abyste se neocitli v situaci, kdy extrémně nestíháte, nebo naopak nemáte „do čeho píchnout“. Většinou se s našimi klienty dobereme k tomu, že do zaměstnání je nejlepší chodit po vyučování či o víkendech.

Podle vašich možností a přání tedy sestavíme poměr práce a studia, který vám bude vyhovovat a naplní vaše očekávání o zahraničním pobytu. Ještě před odjezdem si tak vytvoříte konkrétnější představu o tom, jak bude váš nový „australský život“ vypadat. A o to víc se na něj budete těšit.

Zaměstnanec nebo živnostník

Jestliže vás neláká klasické zaměstnání či brigáda, můžete se pustit do podnikání a fungovat v Austrálii jako odborník na volné noze – dodáváte služby, odbavujete zakázky, fakturujete a jednou ročně zaplatíte daň z příjmu. Stačí si vyřídit pouze Australian Business Number (ABN) a můžete začít podnikat jako živnostník. Více se dozvíte v sekci o daních.

Jako živnostníci můžete dodávat služby v IT, v reklamě apod. Nebo se živit jako řemeslníci (malíři, stavaři, zámečníci). Většina živností (snad kromě elektrikářů) je nekoncesovaných.

kukabara_prace_na_ABN

S námi to zvládnete s úsměvem – od povolení až k australské SIM

tutuki s usmevem

Stejně jako se postaráme o vaše studijní ambice, ani při řešení pracovních a souvisejících záležitostí vás nenecháme na holičkách. K vyřizování toho rozhodně není málo. Ale nás to baví a vyznáme se, takže si nemusíte dělat žádné starosti.

Poradíme (nebo rovnou zařídíme):

  • s pracovním povolením,
  • s požádáním o daňové číslo (TFN – Tax File Number),
  • s kontakty a tipy, jak práci v Austrálii najít,
  • s navrácením daní,
  • s navrácením peněz z penzijního pojištění,
  • s bankovním účtem v Austrálii,
  • s australskou SIM kartou,
  • s cestovatelskými chutěmi – nabízíme cestopis o Austrálii, ze kterého načerpáte inspiraci a praktické informace .
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová. Nadšená cestovatelka, která strávila 6 let v zahraničí. V Austrálii rok studovala, přes 3 měsíce cestovala, autem najela 30 000 km.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957