penzijní připojištění v austrálii_Kukabara
Australští zaměstnavatelé vás jistí na důchod.

Superannuation aneb i v Austrálii si spoříte na důchod

Každý zaměstnavatel v Austrálii musí za své zaměstnance odvádět pojistné na důchodové pojištění. Takže i za vás – pokud za kalendářní měsíc vyděláte alespoň 450 AUD. Získáte tedy další peníze. (Fajn zpráva, že? 🙂 )

Nesejde na typu úvazku, rozhoduje částka. Při splnění uvedené hranice výdělku vám vznikne nárok na příspěvek ve výši minimálně 9,5 % z vydělané sumy.

Důležitá rada: mějte přehled

Jakmile nastoupíte do první práce, zaměstnavatel vám založí účet u svého penzijního fondu, o kterém pak v případě změny práce informujete nového zaměstnavatele, aby vám neotevřel další u jiné společnosti.

Je lepší mít finance na jednom místě, abyste je pak „nenaháněli“ všude možně. Protože až se s Austrálií definitivně rozloučíte, budete pojišťovnu žádat o vyplacení „penzijka“. Pokud by tedy peníze putovaly na různé účty, znamenalo by to víc zařizování a papírování.

Jak se dostat k naspořeným financím

  • Papírová žádost – ještě před vycestováním z Austrálie si u svého fondu obstarejte příslušný formulář na vrácení superannuation a po opuštění země podejte žádost o vrácení peněz.
  • Online žádost – kterou naleznete ZDE na webu daňového úřadu. Můžete si ji připravit před odjezdem z Austrálie, ale stejně jako u papírové formy platí, že k vyřízení ji lze předat až po odcestování.

Úspory podléhají zdanění a obdržíte je ve formě šeku, který vypořádáte v tuzemské bance.

Bližší informace o penzijním připojištění v Austrálii naleznete na www.ato.gov.au.

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA