London Bridge - Great Ocean rd
Na druhou stranu mostu se už nepodíváte. I tak je Great Ocean Road dechberoucí.

Ráj pro cestovatele i studenty

Austrálie je země mnoha tváří. Okouzlí vás svojí rozmanitostí a nespoutanou přírodou.

Na pobřeží vás uchvátí nekonečné pláže, dechberoucí útesy a největší bariérový útes na světě, nespočet národních párků a deštných pralesů. Ohromná města pulzují zábavou a životem, malá městečka vás naopak překvapí klidem a pohodovou atmosférou.

Ve středu země jsou naopak rozlehlé pouště, polopouště a buše, kde zažijete nezapomenutelné dobrodružství v divoké a leckdy i nebezpečné přírodě.

A na severu se můžete seznámit s umělecky nadanými původními obyvateli nebo navštívit tajemný tropický deštný prales.


Fauna a flóra

Země protinožců doslova vybízí k objevování a poznávání všech jejich zákoutí a bohaté fauny a flóry. Nikde jinde na světě nepotkáte ve volné přírodě hopsající klokany, medvídky koaly líně okusující eukalyptové listy, roztomilé valící se wombaty a jiné vačnatce.

Nad hlavou vám budou poletovat stovky různobarevných papoušků, bílí či černí kakaduové, neustále škemrající racci nebo dokonce i vrabci. Pokud jste milovníkem přírody a zvířat, Austrálie je tím nejlepším místem.

Vyskytuje se zde ale mimo jiné i mnoho životu nebezpečných zvířat – žraloci, krokodýli, medúzy a místní hadi či pavouci patří mezi nejjedovatější na světě. Nemusíte se obávat, stačí dodržovat určité bezpečnostní zásady a nic vám nehrozí.

V Austrálii je obrovské množství různých rostlin, z nichž jsou mnohé skvěle přizpůsobené suchu a dokonce dokáží odolávat i ohni. Mezi 20 000 druhy rostlin tady naleznete například eukalyptus, baobab, makadamie a akácie.

Mořský svět

Na své si přijdou i milovníci vodních sportů, zejména surfaři nedají na australské vlny dopustit. Snad každý Australan jakéhokoli věku se na nich prohání s nevídanou radostí a zároveň i respektem. Nadšení budete i z podmořského světa, jež nabízí úžasnou podívanou pod hladinou.


Ideální místo pro studenty? No jéje…

Austrálie je čím dál více oblíbenou a vyhledávanou destinací mnoha studentů. Nejenže si vyberete z řady kvalitních a celosvětově uznávaných škol, kdy můžete navštěvovat jazykové kurzy, odborné kurzy nebo se dokonce vzdělávat na univerzitě, ale navíc automaticky ke studentskému vízu získáte i pracovní povolení.

Pro mezinárodní studenty je zde spoustu pracovních příležitostí, převážně v pohostinství nebo hotelnictví, takže si i krásně našetříte na živobytí či cestování po této nádherné zemi.

▶ Zjistěte, proč studovat v Austrálii. >>


Australané jsou pohodáři

Australané jsou na svoji zem patřičně hrdí a žijí v naprostém souladu s okolní přírodou. Tady zapomenete na typickou evropskou náturu a velmi rychle si budete užívat místní pohostinnosti a radosti ze života. Jsou velice milí, společenští a přátelští, vždy usměvaví a ochotní pomoci, což platí i ve službách.

Mají jasně daná pravidla, která skutečně fungují a všichni je dodržují. Proto se zde cítíte v bezpečí a naprostém klidu a pohodlí. Jak Australané rádi říkají: „No worries.“ 😉

Ano, Australané mají svůj specifický smysl pro humor plný ironie. Při teplotě 40 °C ve stínu vám s klidným výrazem řeknou: „Začíná trochu přituhovat.“ 🙂

V Austrálii naleznete mnoho různých kultur, ale všechny spolu hezky ladí a fungují pohromadě. Vy tak máte možnost poznávat nové lidi a zvyky z různých koutů světa a navazovat nová přátelství.

Nakonec budete s těžkým srdcem opouštět tuto nádhernou zem, která vás uhranula nejen krásnou a tajuplnou přírodou, ale i místními obyvateli, kteří ve vás zanechají hluboký dojem.

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957