typy kurzů angličtiny
V Austrálii studují lidé rozličného věku. Přidáte se i vy?

Typy kurzů angličtiny

Milujete cestování, rádi poznáváte svět, nové lidi, zvyky a prahnete po zdokonalování svého „angličtinářského umu“? Přesně to vám nabízí jazykové kurzy v rámci studijních pobytů v Austrálii.

Pro studium angličtiny v Austrálii jsou přesně stanovená pravidla, proto je výuka na jazykových školách na velmi vysoké úrovni. Školy musí splnit a dodržovat vysoké nároky ambasády pro udělení licencí na výuku mezinárodních studentů.

Těšit se tedy můžete na kvalitní a efektivní výuku anglického jazyka a poznávat přitom krásy Austrálie, nové přátele a získávat spoustu zahraničních zkušeností a úžasných zážitků k nezaplacení.

Obrovskou výhodou je národnostní mix studentů ve třídě, takže si své studium angličtiny zpestříte informacemi o zemích, lidech, zvycích a kulturách z různých koutů světa.

Učte se a šetřete…

Studium jazykového kurzu v Austrálii vám mimo jiné ušetří nemalé peníze. Školy nabízí pro české a slovenské studenty speciální ceny za studium, takže můžete ušetřit oproti spolužákům z jiných zemí 100–150 australských dolarů za týden studijního pobytu. Jako další bonus uvítáte i možnost legálně pracovat při studiu a přivydělávat si na živobytí, studium nebo cestování. A to se vyplatí, že?

Vyberte si kurz angličtiny

Při volbě správného jazykového kurzu je zásadní vaše současná úroveň angličtiny, jaké máte cíle a sny.

Nejste si jisti svoji jazykovou úrovní? Nevadí, i s tím vám pomůžeme, a potom už výběru samotného kurzu nic nebrání.


Obecná angličtina – General English (GE)

Ať už jste anglickým jazykem nepolíbený začátečník nebo se již řadíte mezi mírně pokročilé, je pro vás tento kurz tím pravým. Po jeho dokončení nebudete pouze majitelem certifikátu s uvedením dosažené jazykové úrovně, ale zvládnete zejména psát a číst anglicky, ovládat i správnou gramatiku, rozumět poslechu a hlavně konverzovat.

Kurz obecné angličtiny se vyučuje v několika úrovních, proto vás první školní den čeká rozřazovací test a pohovor, na jejichž základě budete přiřazeni do třídy ke spolužákům s podobnou znalostí.

Pokud během studia budete mít pocit, že se vaše jazyková úroveň výrazně zvýšila, nemusíte se bát, že zůstanete v nižší třídě, právě naopak. Po několika týdnech výuky vám škola zadá nový test a podle jeho výsledků můžete postoupit do vyšší třídy, tedy lepší úrovně.

Chcete se posunout ještě výše? Proč ne, kurzem obecné angličtiny to většinou teprve začíná.


Cambridge kurzy – PET, FCE, CAE, CPE

Co se týče popularity mezi studenty, kurzu obecné angličtiny – General English – zběsile šlapou na paty přípravné kurzy na Cambridge zkoušky. Jsou velmi oblíbené a otevírají vám lepší možnosti jak ve studiu, tak i v pracovním životě.

Cílem přípravných kurzů Cambridge je připravit studenty na získání celosvětově uznávaného certifikátu. Z toho důvodu je výuka náročnější a intenzivnější a je zaměřena na techniku složení testu, který se skládá z 5 částí:

  • gramatika
  • psaní
  • poslech
  • porozumění čtenému textu
  • mluvení/konverzace

Na rozdíl od kurzu obecné angličtiny se skupina studentů ve třídě během kurzu většinou nemění. Přípravné kurzy Cambridge se vyučují ve 4 úrovních (PET, FCE, CAE, CPE), na které můžete postupně navazovat, pakliže to dovolují nástupní termíny. Ty jsou dopředu určené a neměnné. Délka jednotlivých přípravných kurzů je obvykle 8–12 týdnů.

Po absolvování kurzu a úspěšném vypracování testu se budete chlubit certifikátem ve zvolené úrovni, který vám otevře dveře k dalšímu studiu nebo při hledání práce u mezinárodní společnosti.

Jaké jsou úrovně Cambridge zkoušek?

PET (Preliminary English Test)

Jedná se o zkoušku nejnižší základní úrovně. Podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky odpovídá úrovni B1, což znamená, že budete rozumět psané i mluvené angličtině v každodenním životě.

FCE (First Certificate in English)

Nejrozšířenější a nejoblíbenější z Cambridge zkoušek. Odpovídá úrovni B2, tedy vyšší střední úroveň. Abyste však mohli nastoupit na First Certificate in English, musíte při studiu obecné angličtiny dosáhnout minimálně úrovně pokročilý (Upper Intermediate).

Jestliže uvažujete o prodloužení studentského pobytu v Austrálii a vybíráte si odborný kurz, je certifikát FCE vaší vstupenkou. Využijete ho nejen při studiu, ale i v budoucím zaměstnání.

CAE (Certificate in Advanced English)

Se zkouškou CAE dosáhnete pokročilé jazykové úrovně, odpovídá přibližně úrovni C1. Domluvíte se velmi dobře, gramatické tvary budete používat správně v psané i mluvené formě a budete plynule komunikovat na různá témata.

Přípravný kurz CAE patří mezi druhou nejčastější volbu našich studentů při výběru studia jazykových kurzů. Některé australské univerzity dokonce umožňují studium na základě získání tohoto certifikátu CAE a nevyžadují striktně IELTS.

CPE (Certificate of Proficiency in English)

Při získání certifikátu CPE docílíte nejvyšší úrovně z Cambridge příprav. Budete „speakovat“ téměř jako rodilý mluvčí. Podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky odpovídá úrovni C2.


IELTS (International English Language Testing System)

International English Language Testing System je mezinárodně uznávaná zkouška, která vypovídá o celkové úrovni vaší znalosti anglického jazyka. IELTS si rozhodně vyberte, jestli chcete následně pokračovat ve studiu na některé z mnoha australských univerzit. A kromě univerzit ji vyžaduje i ambasáda při udělování Work and Holiday víza.

Průběh výuky IELTS přípravy se na jazykových školách výrazně liší. Někde ji vyučují formou volitelného zaměření při studiu obecné angličtiny. Jiné ji nabízí jako samostatnou výuku.

Nástupní termíny na přípravné kurzy IELTS jsou přibližně 1× za měsíc nebo každých 5 týdnů. Samozřejmě lepší a intenzivnější přípravy na zkoušku jsou v rámci uzavřené třídy během studia, jako je tomu při studiu Cambridge kurzů.

Zkouška má, na rozdíl od Cambridge kurzů, platnost pouhé 2 roky.

Průběh zkoušky IELTS

Jistě jste zvědaví, jak probíhá zkouška IELTS. Nemusíte se bát, zkoušku úspěšně absolvuje každý, jen záleží na tom, kolika bodů dosáhnete. Test skládáte ze všech oblastí jazyka – čtení, psaní, poslech a mluvení.

Zástupci školy následně bodují každou oblast zvlášť a na závěr stanoví i celkovou známku, tedy počet bodů. Hodnotí se v rozmezí 1–9 bodů po půl-bodech. Při závěrečném testu můžete dosáhnout například úrovně 5.5. Pro přijetí na univerzitu v Austrálii potřebujete získat alespoň 6.0–7.0 bodů, záleží na vybrané škole, její prestiži a zvoleném oboru.


EAP (English for Academic Purposes)

Chcete-li se zaměřit na další studium na odborné škole nebo univerzitě nejen v Austrálii, ale po celém světě, zvolte si kurz angličtiny pro akademické účely – English for Academic Purposes (EAP). Kurz je zaměřený hlavně na psaní odborných prací a rozvoj prezentačních dovedností. Po jeho dokončení složíte zkoušku IELTS nebo TOEFL a můžete pokračovat v dalším studiu v kterékoli anglicky mluvící zemi.

Jaký je rozdíl mezi IELTS a TOEFL?

Zkouška IELTS neboli International English Language Testing System je „britský“ standard anglického jazyka, zatímco zkouška TOEFL neboli Test of English as a Foreign Language je „americký“ standard anglického jazyka.


Obchodní angličtina – Business English

V rámci kurzu obchodní angličtiny se naučíte terminologii používanou v obchodním styku, kancelářské práci pro mezinárodní společnost, rozšíříte si slovní zásobu o ekonomické a finanční pojmy, zlepšíte si písemný a mluvený projev.

Chcete-li dosáhnout vyšší úrovně obchodní angličtiny, pak si vyberte školy, které nabízí samotné přípravy na Cambridge zkoušku z obchodní angličtiny – Cambridge Business English Certificate (BEC I–III).


Kurzy pro učitele angličtiny – Teachers Training

Teachers Training je kurz nejen pro všechny, kteří touží po vyučování angličtiny, ale také pro ty, kteří ji již učí a chtějí se zdokonalit v metodice výuky anglického jazyka. Během kurzu je kladen velký důraz na principy efektivní a kvalitní výuky budoucích studentů. Záleží na vás, zda se zaměříte na výuku dospělých či dětí a mládeže.

Kurzy pro učitele angličtiny jsou určené pro rodilé mluvčí i pro všechny, pro něž je angličtina druhým jazykem.

Vybírat můžete z kurzů:

  • TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages)
  • CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults)
  • DELTA (Diploma in English Language Teaching to Adults)

Přípravný kurz pro učitele angličtiny trvá v rozmezí 4–8 týdnů. Po jeho zakončení mezinárodně uznávanou zkouškou můžete vyučovat anglický jazyk kdekoli po světě.

I přesto, že školy neposkytují slevu na kurzy pro učitele angličtiny, na rozdíl od ostatních kurzů angličtiny, věřte, že tato investice do vzdělání se vám časem zhodnotí a vrátí.

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957