charles oates apple orchard
Z Hobartu jste za půl hodiny v Huon Valley, kde se už po 4 generace vyrábí nejlepší cider na světě.

Poznejte Hobart: Město v srdci zeleného ráje

Hobart, hlavní město ostrovního státu Tasmánie a druhé nejstarší hlavní město Austrálie, obývá více než 230 tisíc lidí. Vyrostlo na území bývalé trestanecké kolonie pro nenapravitelné vězně. Nyní je oblíbeným cílem pro každého, kdo touží po poznávání divoké přírody.

Láká vás usadit se v hlavním městě největšího australského ostrova? Báječná volba pro milovníky přírody a turistiky, co se chtějí naučit ovládat jazyk nebo si přivydělávat v cestovních ruchu na studium či výlety.

▶ Jak je to s prací v Hobartu si přečtěte tady. >>

Co zde můžete studovat

Hobart vám nabízí ideální možnosti pro zdokonalení se v angličtině. Kvalitní jazykové školy s menším množstvím studentů, osobnější přístup lektorů, minimum Čechů a Slováků v kombinaci s intenzivní výukou jsou zárukou velkých a rychlých pokroků. Věřte, že tady se vám angličtina vryje pod kůži.

Pomyslnou třešničkou na dortu je přátelské, téměř až rodinné, prostředí pro studium.

▶ Zjistěte, jaké konkrétní školy vám v Hobartu otevírají dveře. >>

Čím vás nadchne

Nejlidnatější město Tasmánie vás okouzlí nádherným přístavem, který je jedním z nejkrásnějších na světě. Právě odtud vyplouvají lodě na antarktické výpravy za dobrodružstvím.

Nadchne vás spoustou zajímavých historických památek, obchodů, butiků, výborných restaurací, kaváren či barů a hlavně dobrosrdečností místních obyvatel, kteří mu dodávají jedinečnou a příjemnou atmosféru.

Okolí Hobartu, respektive celá Tasmánie, je turistický ráj pro milovníky nespoutané přírody a výšlapů. Úchvatné národní parky, zelené kopce, lesy a opuštěné pláže vybízí k procházkách a aktivnímu odpočinku na čerstvém vzduchu. Kdo by nechtěl objevovat krásy dechberoucí přírody v zemi tasmánského čerta.

Tento zelený ostrov je velmi oblíbený i díky mírnému podnebí, kdy si užijete všechna čtyři roční období. V zimě můžete obdivovat zasněžené vrcholky hor a v létě si vychutnávat toulky rozmanitou přírodou při příjemných teplotách.

TOP atrakce aneb turistické tipy:

  • Salamanca Place – pískovcová skladiště z 30. let 19. století, v nichž jsou dílny řemeslníků, restaurace či butiky. Každou sobotu tady probíhá obrovský trh Salamanca Market.
  • Battery Point – projděte se klikatými uličkami historického centra Hobartu a vraťte se do doby před 200 lety.
  • Při procházce městem určitě nevynechejte malebný přístav Hobart, Parliament House nebo nejstarší divadlo v Austrálii – Theatre Royal.
  • Trestanecká kolonie Port Artur, asi hodinu jízdy autem od Hobartu, je nejnavštěvovanější památkou Tasmánie. Cestou můžete zastavit na vyhlídce v Pirátské zátoce nebo obdivovat Tasmánský oblouk.
  • Cradle Mountain–Lake St Clair National Park – vydejte se do národního parku s prastarými deštnými pralesy, ledovcovými jezery, které lemují starobylé borovice, zasněženými vrcholky hor a panenskou přírodou.

▶ Zjistěte, co vidět v Hobartu >> nebo kam vyrazit v nádherné Tasmánii. >>

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957