australia-adelaide
Adelaide - centrum umění či místo festivalů.

Poznejte Adelaide: Město festivalů a celosvětově proslulého vína

Pobřežní město obklopené parky a zahradami, slunné suché počasí a kulturní vyžití na každém kroku. Ano, přesně to je Adelaide, hlavní město Jižní Austrálie, jež se právem umisťuje v žebříčku nejlepších míst pro život. Potvrdit to jistě může téměř 1,4 milionů spokojených obyvatel.

Chcete patřit k nim a zabydlet se v 5. největším městě Austrálie? Adelaide nabízí nejen skvělé studijní a pracovní možnosti, ale i úžasné výlety do okolí.

▶ Jak je to s prací v Adelaide si přečtěte tady. >>

Co zde můžete studovat

Je-li vašim cílem naučit se dokonale anglicky, je Adelaide správnou volbou. Čeká tu na vás několik kvalitních jazykových škol a minimum českých či slovenských studentů. Budete tedy speakovat v jednom kuse. Na své si však přijdete i v případě touhy po studiu na odborné škole.

Co když se vám v Adelaide zalíbí natolik, že zde budete chtít ještě nějaký čas zůstat? Jen nám dáte vědět a my vše zařídíme. Postaráme se o prodloužení víz a pomůžeme vám s výběrem dalšího kurzu angličtiny nebo odborného kurzu, případně vybereme jinou lokalitu, která vás láká.

▶ Zjistěte, jaké konkrétní školy vám v Adelaide otevírají dveře. >>

Čím vás nadchne

Adelaide si vás získá poklidným tempem života, který si můžete užívat plnými doušky v jednom z mnoha krásných parků, zahrad, příjemných kaváren či u skleničky výborného vína z nedalekých vinic. Jedinečnou atmosféru kosmopolitního města dotváří pro nás velmi příznivé středomořské klima.

Stovky vynikajících restaurací s kvalitními surovinami slibují gastronomický zážitek, který můžete okořenit drinkem v baru či klubu. A pro odvážlivce s notnou dávkou štěstí je k dispozici i kasino.

Kulturní vyžití rozhodně stojí také za to. Adelaide je totiž centrem umění a festivalů. Jednou za dva roky hostuje světově proslulý mezinárodní festival umění, každoročně experimentální festival nebo světový open-air festival WOMADelaide (World of Music, Art & Dance). V mezičase můžete vyrazit do divadla, na koncert, sportovní akci nebo objevovat přírodní skvosty v okolí.

TOP atrakce aneb turistické tipy:

  • Central Market – tržiště, kde můžete ochutnat a zakoupit kvalitní suroviny, jež využívají místní kuchaři v restauracích.
  • Elder Park – park na břehu řeky Torrens, v němž se pořádá spousta společenských akcí. Nejdete tu i Adelaide Festival Centre (Adelaidské festivalové centrum), které připomíná operu Sydney Opera House.
  • North Terrace – ulice lemovaná stromy, muzei, kostely, památníky a honosnými domy. První anglikánský kostel postavený v Jižní Austrálii Holy Trinity (kostel sv. Trojice) najdete právě v této ulici.
  • Adelaide Botanic Garden – nádherná botanická zahrada s jezírky, všelijakými stromy, keři a rostlinami je oázou klidu.
  • Adelaide Hills – kopce s lesy, ovocnými sady a vinicemi zvou na příjemné procházky s nádhernými výhledy.
  • Barossa Valley – nejznámější a zároveň jedna z nejkrásnějších vinařských oblastí Austrálie nabízí kromě dokonalého vína i nádherné scenérie, mírně zvlněné kopce, louky s ovcemi a pohostinné vesničky.
  • Ayers Rock (Uluru) – Adelaide se stalo výchozím bodem pro cestu do středu země protinožců k posvátné hoře původních obyvatel Austrálie.
  • Kangaroo Island – Klokaní ostrov je 3. největším ostrovem Austrálie. Jak již název napovídá, o klokany tady není nouze. Společně žijí v národních parcích s ptakopysky či tučňáky. Toto oblíbené letovisko je také domovem medvídků koala, kteří se hojně rozšířili po celém ostrově. Zátoka Seal Bay naopak patří lachtanům šedým, jež zde našli ideální místo pro odchov mláďat.

▶ Zjistěte, co vidět v Adelaide >> nebo kam vyrazit v Jižní Austrálii. >>

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957