umění na pláži
S vízem v kapse můžete obdivovat...třeba umění na pláži.

Bez víza to nepůjde

Lámete si hlavu s tím, jaké vízum zvolit? Uznáváme, výběr není nejlehčí, proto vám se všemi náležitostmi a složitostmi víz potřebných ke studiu v Austrálii rádi pomůžeme. Záleží na zvolené délce studia, zda se budete chtít kochat australskou přírodou a poznávat její zákoutí, nebo byste chtěli i pracovat a vydělávat si na živobytí a zábavu. V případě studijního pobytu v Austrálii se nabízí:


Studentské vízum

Jasná volba pro ty, kteří chtějí studovat v jakémkoli věku a zároveň si přivydělat pár australských dolarů. Abyste získali pracovní povolení, musíte však splnit zásadní podmínku, a to přihlásit se ke studiu v minimální délce 12 týdnů.

Pracovní povolení vám umožňuje během studia odpracovat až 40 hodin za 2 týdny a v období prázdnin nejste nijak omezeni. Většina našich studentů této možnosti využívá k práci na plný úvazek a šetří si třeba na výlety s přáteli.

Studentské vízum platí pouze po dobu studia + dostanete k dobru 1–2 měsíce, následně budete muset zemi protinožců opustit. Pokud vás nadchla stejně jako nás a chcete se dále vzdělávat, nezoufejte. Přímo z Austrálie si jednoduše zažádáte o prodloužení studentských víz a můžete si užívat její kouzlo při dalším studiu.

▶ Studentské vízum jasně a přehledně: 9 zásadních informací a doporučení. >>


Partnerská víza – Dependant visa

Ptáte se, zda s sebou můžete vzít i svého dlouholetého partnera, případně vaše dítě? Jistě, i tahle varianta je možná. S partnerským vízem se vydáte na cestu s celou rodinou.

Uchazeč o studium v délce alespoň 12 týdnů obdrží zároveň pracovní povolení, na jehož základě smí pracovat 40 hodin za 2 týdny a v době prázdnin bez omezení, stejně jako v případě studentských víz.

I váš partner získá pracovní povolení, avšak s jistým omezením: může odpracovat 40 hodin za 2 týdny, ale toto omezení u něj platí i během prázdnin. Nesmí si tedy přivydělávat na živobytí na plný úvazek.

Chce-li se vzdělávat i vaše drahá polovička, samozřejmě je to možné. Ale na rozdíl od vás může studovat maximálně 12 týdnů.

▶ Další informace o partnerském vízu. >>


Turistické vízum

Nenechte se zmást, turistické vízum není pouze pro cestovní nadšence. Využít ho mohou i cestovatelé prahnoucí po vzdělání. Spojíte tak příjemné s užitečným a díky turistickému vízu hravě proložíte poznávání památek a jedinečné australské přírody krátkodobým kurzem, který nesmí přesáhnout délku 12 týdnů.

Turistické vízum je zdarma a platí 12 měsíců, kdy jedna návštěva Austrálie nemůže být delší než 3 měsíce. Po tu dobu se můžete vzdělávat a cestovat, ale nikoli pracovat.

▶ Přečtěte si podrobnější informace o turistickém vízu. >>


Work and Holiday vízum

Toužíte zažít Austrálii se vším všudy a je vám nanejvýš krásných 30 let? Cenné zkušenosti při studiu a práci nasbíráte díky Work and Holiday vízu, které vám umožní skloubit vzdělávání, zaměstnání i cestování.

Work and Holiday vízum uděluje australská ambasáda na 1 rok. V rámci této doby můžete v Austrálii studovat pouze 4 měsíce, tedy 17 týdnů, a pracovní zkušenosti načerpávat maximálně 6 měsíců u jednoho zaměstnavatele.

Podmínkou pro získání Work and Holiday víza je nejen věk 18–30 let, ale také ukončené vysokoškolské vzdělání, studium na VOŠ nebo alespoň úspěšně absolvované 2 roky studia na univerzitě, a znalost angličtiny doložená zkouškou IELTS (min. 4.5) nebo Cambridge zkouškou CAE s minimálním skóre 147.

▶ Zjistěte, co vše musíte splnit a doložit při žádosti o Work and Holiday vízum. >>

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957