aborigina darwin
Objevujte nejen přírodní krásy, ale také původní obyvatele Austrálie.

Poznejte Darwin: Menší moderní město s přátelskou a pohodovou atmosférou

Darwin je nejsevernější přístav a hlavní město Severního teritoria, jež nese jméno světoznámého přírodovědce Charlese Darwina. I přes několik ničivých ran osudu: bombardování japonským letectvem za 2. světové války v letech 1942–1943 a zničující tragédie v podobě cyklónu Tracy v roce 1974, je Darwin malou a prosperující metropolí. Žije zde téměř 150 tisíc lidí, z nichž 25 % jsou původní obyvatelé – Austrálci.

Jste-li dobrodružné povahy, co se jen tak něčeho nelekne a naopak přijímá výzvy s touhou po zážitcích z divoké exotické přírody, je Darwin tou správnou výzvou. Na poznávání jeho okolí a živobytí si můžete přivydělávat třeba v pohostinství.

▶ Jak je to s prací v Darwinu si přečtěte tady. >>

Co zde můžete studovat

Jelikož je Darwin skutečně malé město, nenabízí výběr z mnoha škol jako jiné australské metropole. Ideální volbou je studium na jazykové škole, kde můžete využít i přípravných kurzů na Cambridge zkoušky nebo IELTS.

Menší počet studentů ve třídách zaručuje osobní a individuální přístup, takže se výrazně zdokonalíte ve svém angličtinářském umu.

▶ Zjistěte, jaké konkrétní školy vám v Darwinu otevírají dveře. >>

Čím vás nadchne

Přátelské pohostinné město s prázdnými ulicemi potěší jedince toužící po klidu a rodinné pohodě. Teplomilní jedinci si mohou celoročně vychutnávat teploty nad 30 °C. Počítejte však s vysokou vlhkostí a obdobím monzunových dešťů, které s sebou nese tropické podnebí. Ale v období sucha budete nadšení.

Zavítat můžete do výtečných restaurací, převážně asijského typu, barů, klubů či do kina. A určitě si nenechte ujít vodní radovánky nebo večerní trhy na pláži Mindil Beach.

Nádherná exotická příroda v okolí Darwinu mu dodává kouzlo, díky kterému si ho zamilujete. Tropické monzunové lesy, úchvatné národní parky, divoká nespoutaná příroda všude kolem utváří jeho jedinečnou atmosféru.

TOP atrakce aneb turistické tipy:

  • Ve městě naleznete mnoho renovovaných památek a zajímavých míst. Navštivte starou vládní budovu s výhledem na přístav, kterou obklopují krásné tropické zahrady, novou budovu sídla vlády Parliament House, vězeňské muzeum Fannie Bay Gaol Museum nebo čínský chrám ve Woods Street.
  • SkyCity Darwin – zábavní komplex a kasino v lesklé bílé pyramidě s výhledem na Mindil Beach.
  • Mindil Beach – odpočinek u vody a krásný západ slunce si dopřejte na této pláži, kde si můžete na večerních trzích Mindil Beach Sunset Market pochutnat na nějaké dobrotě.
  • Crocodylus Park – park severně od centra města s cca tisícovkou krokodýlů – zajeďte se podívat na krmení krokodýlů.
  • Kakadu National Park – působivý národní park, venkovní muzeum starobylého domorodého umění, jež je zařazen do seznamu památek světového dědictví UNESCO. Nádherné scenérie, vodopády, přírodní laguny a skalní malby ze starší doby kamenné vás uchvátí. Při jeho návštěvě si nezapomeňte foťák, papoušky a vodními ptáky se to tady doslova hemží. A navíc se ocitnete v oblasti, kde se natáčela známá filmová série s Krokodýlem Dundee.
  • Uluru-Kata Tjuta National Park – národní park, jemuž dominuje největší monolit na světě. Ayers Rock neboli Uluru je mystické a posvátné místo pro domorodce. Na jeho vrcholek se můžete vyšplhat po vyznačené stezce nebo z dálky sledovat, jak mění barvu při východu či západu slunce.
    Pouhých 42 km na západ se nachází další ohromující skalní útvar Kata Tjuta (Olgas), který je tvořen asi 30 gigantickými dómy. Nejvyšší z nich je Mount Olga.

▶ Zjistěte, co vidět v Darwinu >> nebo kam vyrazit v exotickém Severním teritoriu. >>

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957