whitsunday
Vítejte v ráji!

Poznejte Whitsundays: Tropický ráj s pohádkovými plážemi

Souostroví Whitsundays je doslova ráj v samém srdci Velkého bariérového útesu na tropickém pobřeží státu Queensland. Tvoří jej 74 ostrovů s ohromující krajinou. Pobývat a studovat ve Whitsundays je zárukou zábavy, pohody a jedinečné přírody, které dominují úchvatné pláže.

Chcete se usadit v turistickém centru na druhém konci světa? Zavítejte do krásného prázdninového letoviska Airlie Beach, jež je největším městem na pobřeží Whitsundays a nachází se na půl cesty mezi Brisbane a Cairns.

Co zde můžete studovat

V Airlie Beach se můžete zdokonalovat v angličtině. Jazyková škola Whitsundays College of English je sice menší škola, ale svoji velikost bohatě vynahrazuje kvalitou výuky a využitím moderní techniky. K zahození nejsou ani pravidelné besedy se zajímavými hosty z řad místních lidí nebo exkurze či výlety do nádherného okolí.

Čím vás nadchne?

Kosmopolitní město Airlie Beach, kde trvale žije přibližně 1 500 obyvatel, nabízí svobodu, flexibilitu a bohaté vyžití pro milovníky tepla, oceánu a vodních radovánek. Plachtění, jízda na kajaku, šnorchlování či potápění se v Korálovém moři rozhodně stojí za to!

V období od listopadu do května je zde však sezóna medúzy box jellyfish, takzvané čtyřhranky, která je smrtelně nebezpečná. Nebojte se, o vodní hrátky nepřijdete! Naopak si můžete zaplavat a zařádit v krásné plavecké laguně nebo si užívat turistiku, kempování a jízdu na horském kole v úžasné přírodě.

V Airlie Beach si zamilujete výhledy na klidné zátoky a ostrovy patřící do souostroví Whitsundays, dokonalé pláže, deštné pralesy a hornaté pozadí národního parku Conway. Navíc si můžete celou tuto dechberoucí nádheru prohlédnout hezky z výšky při vyhlídkovém letu.

U koupání, plážových radovánek a výletů možnosti Airlie Beach nekončí. Jelikož se jedná o turistické centrum, najdete zde spoustu restaurací a obchodů, které vám připraví kulinářské a nákupní zážitky či zajímavé pracovní příležitosti.

TOP atrakce aneb turistické tipy:

  • Bicentennial Broadwalk – vydejte se na promenádu podél pobřeží Airlie Beach a zastavte se v jedné z mnoha báječných restaurací či kaváren.
  • Airlie Beach Markets – každé sobotní ráno si můžete zpestřit nákupem čerstvých dobrot nebo suvenýrů všeho druhu na trzích, kde si příjemně a přátelsky popovídáte s místními.
  • Whitsunday Islands – navštivte nádherné ostrovy s nedotčenými plážemi a dokonalou přírodou v srdci Great Barrier Reef (Velkého bariérového útesu), jež je největším korálovým útesem na světě a od roku 1981 je zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO.
    Nejzajímavější ostrovy souostroví Whitsunday Islands jsou: Lindeman Island, Hamilton Island, Long Island, Daydream Island nebo Hayman Island.
  • Whitehaven Beach – několik kilometrů dlouhá sněhobílá pláž, která vás doslova uhrane. Jedná se totiž o jednu z nejkrásnějších pláží světa. Nenechte si ujít tuhle nádheru obklopenou z jedné strany tropickými lesy s vysokými horami v pozadí a z druhé strany čistým mořem hrajícím všemi odstíny modré barvy.
  • Conway National Park – vychutnejte si úžasné výhledy na Whitsundays z klidného pobřežního parku s kopci, deštnými pralesy a odlehlými plážemi.

▶ Zjistěte, kam vyrazit ve slunném australském státě Queensland. >>

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957