brisbane
V Brisbane sice nebudete v tropech, ale teploty jsou zde vyšší než třeba v Sydney či Melbourne.

Poznejte Brisbane: Centrum vzdělanosti a mezinárodního vzdělávání

Dynamicky rozvíjející se hlavní město slunečného státu Queensland obývá téměř 2,5 milionů lidí. Nabízí vše, co očekáváte při studiu i práci. Budete si zde užívat uvolněné tempo a pohodlný životní styl s bohatým kulturním vyžitím i mnoho pracovních příležitostí, díky nimž si vyděláte na živobytí, zábavu a cestování.

Chcete-li se usídlit ve velkoměstě, které je vstupní branou do nádherných turistických míst Austrálie, a využít bohaté studijní i pracovní příležitosti, potom je Brisbane tím správným místem. Nebudete litovat.

▶ Jak je to s prací v Brisbane si přečtěte tady. >>

Co zde můžete studovat

Toužíte po vyšperkování své angličtiny, nebo vás rovnou láká zajímavý obor, v němž se chcete zdokonalit právě v Austrálii? Ne nadarmo je Brisbane centrem vzdělanosti a mezinárodního vzdělávání.

Najdete tu spoustu kvalitních škol: jazykové školy, odborné kurzy i univerzity – 7 z 10 nejlepších univerzit v Queenslandu se nachází právě tady.

▶ Zjistěte, jaké konkrétní školy vám v Brisbane otevírají dveře. >>

Čím vás nadchne

Teplo, slunce, pohoda… Kdo by odolal slunné metropoli, jež zve na filmové projekce a různé kulturní akce do krásných parků, a to zcela zadarmo. V mnoha z nich využijete free wifi a celkově nižší životní náklady též nejsou k zahození, co myslíte? Přesně to nabízí Brisbane, velkoměsto poseté mrakodrapy, které se navíc se svojí rozlohou 15 826 km2 pyšní třetí příčkou v žebříčku největších měst Austrálie.

Láska k Brisbane však prochází i žaludkem. Na své si přijdou zejména milovníci mořských plodů, protože místní krabi a langusty jsou skutečná lahůdka. Věřte, že se na ně budete pravidelně vracet.

Pokud zbožňujete teplo a slunce, tady si ho budete užívat dosyta, i v zimě. Hlavní město Queenslandu leží sice na okraji tropického pásu, ale zdejší podnebí je jím dostatečně ovlivněné, abyste vyrazili na pláž téměř kdykoli a oddávali se vodním radovánkám. K tomu můžete využít velmi oblíbenou městskou pláž na promenádě South Bank, nebo se vydejte na výlet k oceánu. Ano, Brisbane se tváří jako pobřežní město, ale k pobřeží si musíte kousek popojet.

TOP atrakce aneb turistické tipy:

  • Anzac Square – náměstí s válečným pomníkem s plápolajícím věčným plamenem, jež vás zavede do minulosti. Jeho součástí je i příjemný parčík pro polední siestu.
  • City Botanic Gardens – Městská botanická zahrada, kde můžete obdivovat nespočet druhů australských i exotických stromů, rostlin a květin.
  • South Bank – promenáda na břehu řeky Brisbane, kde najdete výborné restaurace, kavárny, parky, zahrady a různé atrakce. A hlavně uměle vytvořenou lagunu s písečnou pláží, kterou místní doslova zbožňují.
  • Roma Street Parkland – jeden z nejnavštěvovanějších parků v Brisbane s vodopády, jezery a travnatými plochami. Je často označován za největší městskou subtropickou zahradu na světě.
  • Lone Pine Koala Sanctuary – první a největší koalí útočiště na světě je domovem pro 130 medvídků koala. Obdivovat samozřejmě můžete i jiná australská zvířata, třeba ptakopysky.
  • Chcete si užít jednu z nejkrásnějších pláží v Austrálii, která je dlouhá několik desítek kilometrů? Pak si udělejte výlet do Gold Coast. Zlaté pobřeží je ráj nejen pro surfaře, ale i pro milovníky jachtingu, windsurfingu a nikdy nekončící zábavy. V nedalekém Currumbin Wildlife Sanctuary se doslova pomazlíte s klokany, a když budete chtít, na památku vás vyfotí s koalou v náruči. Nebo popojeďte 200 km na sever od Brisbane na Fraser Island, největší písečný ostrov na světě, který je právem zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

▶ Zjistěte, co vidět v Brisbane>> nebo kam vyrazit v druhém největším australském státě Queensland. >>

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957