melbourne
Melbourne: kosmopolitní město s evropskou tváří.

Poznejte Melbourne: Město s evropskou duší

Melbourne je multikulturní velkoměsto, které se nenechává zahanbit a hrdě obsazuje druhou příčku v žebříčku největších měst Austrálie, neboť se rozrostlo na ploše 9 990 km2. Navíc je v těsném závěsu za Sydney i s necelými 5 miliony obyvatel. Nečekejte tedy klidné město, kde se nic neděje. Hlučné centrum města slibuje zábavu a neuvěřitelných více než 3 000 restaurací zase jedinečný gastronomický zážitek.

Chcete studovat či pracovat ve městě s evropskou tváří na druhém konci světa? Proč ne, o rozmanité studijní či pracovní příležitosti zde není nouze.

▶ Jak je to s prací v Melbourne si přečtěte tady. >>

Co zde můžete studovat

Pokud toužíte po vyšším vzdělání a vaše kroky směřují na univerzitu, Melbourne je ideálním místem. Vybírat samozřejmě můžete i z mnoha jazykových škol či odborných kurzů.

U jazykových škol doporučujeme spíše soukromé instituce, kde jim velmi záleží na vysoké úrovni výuky angličtiny za přijatelné ceny. Velkou výhodou je i národnostní mix studentů ve třídě, čímž získáte skutečný rozhled o zemích z různých částí světa a o jejich zvycích nebo kultuře.

Na výběr máte i řadu odborných kurzů, avšak vzhledem k menší konkurenci jsou zde ceny za odborné vzdělání vyšší než například v Sydney. Věřte, že ať zvolíte jakoukoli školu, vždy získáte kvalitní vzdělání.

▶ Zjistěte, jaké konkrétní školy vám v Melbourne otevírají dveře. >>

Čím vás nadchne

Město módy, všudypřítomné živé hudby a výborného jídla ze všech koutů světa vás okouzlí zejména přátelskou atmosférou, viktoriánskou architekturou i moderními stavbami, řadou barů, kaváren, restaurací nebo nočních klubů.

Chvíle klidu a pohody si můžete užívat plnými doušky v některém z mnoha nádherných parků či zahrad, díky nimž si Melbourne vysloužilo přezdívku „zahradní město“. Možná i proto se často objevuje na předních příčkách v žebříčku nejlepších míst pro život.

Hlavní město nejmenšího australského státu Victoria nabízí nespočet zajímavých akcí – kulturní a sportovní nadšenci si přijdou na své. Melbourne je totiž doslova posedlé sportem. Velmi oblíbený je zde australský fotbal zvaný footy” a na paty mu šlape ne méně oblíbený kriket. A jak jistě víte, každoročně vždy v lednu hostí celosvětově známý tenisový turnaj Australian Open, v březnu závody Formule 1 Australian Grand Prix, v říjnu závody motorek Australian MotoGP a první úterý v listopadu jej naopak ovládne koňský dostih Melbourne Cup.

TOP atrakce aneb turistické tipy:

  • Eureka Skydeck 88 – vyhlídková plošina, která vám servíruje Melbourne na stříbrném podnose v celé jeho kráse z výšky 297 metrů. Odvážlivci si určitě nenechají ujít výsuvnou skleněnou kostku, z níž mohou fascinovaně koukat na ulice Melbourne pod svýma nohama.
  • Federation Square – srdce města tvořené futuristickou skupinou moderních budov, jež lemují náměstí. Centrum kulturního dění, festivalů a významných událostí.
  • Brighton Beach – barevné převlékací boxy jsou známé z mnoha fotek a činí Brighton Beach nejpopulárnější pláží Melbourne.
  • Cook’s Cottage ve Fitzroy Gardens – přesto, že zde mořeplavec James Cook nikdy nežil, v roce 1934 sem byl přemístěn kamenný domek až z jeho hrabství Yorkshire.
  • Chcete víc? Pak se vydejte na Great Ocean Road a projeďte se pobřežní silnicí s mnoha vyhlídkami na nádherné a dechberoucí útesy a skalní útvary, kterým vévodí Twelve Apostles (12 apoštolů) nebo London Arch (Londýnský oblouk).
  • Jestli vás láká deštný prales, pak doporučujeme stezku v korunách stromů Otway Fly Treetop Walk s vyhlídkovou 47metrovou věží, odkud se vám naskytne jedinečný pohled na místní flóru a faunu.

▶ Zjistěte, co vidět v Melbourne >> nebo kam vyrazit v nejmenším australském státě Victoria. >>

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957