Cook's Cottage – Melbourne
Mořeplavec James Cook v Melbourne nikdy nežil, ve Fitzroy Gardens však má svůj kamenný domek Cook's Cottage.

Eureka Skydeck 88

Velmi oblíbeným lákadlem pro turisty je vyhlídková plošina Eureka Skydeck 88 uvnitř věže Eureka Tower. Rušné ulice, krásné parky nebo řeku Yarra River můžete sledovat z výšky 297 metrů. Máte-li rádi adrenalin, pak neváhejte vstoupit do skleněné výsuvné kostky The Edge, jež vám nabídne pohled do melbournských ulic přímo pod vámi.

Přístavní čtvrť Docklands

Vydejte se podél řeky a přes lávku do přístavní čtvrti Docklands. V samém srdci bývalého přístavu se nachází Victoria Harbour, ale naleznete tu i parky, obchody, bary, kavárny, restaurace a obrovský stadion Etihad.

Milovníci vyhlídek jistě nepohrdnou velkým vyhlídkovým kolem Melbourne Star Observation Wheel dosahující výšky 120 metrů.

Umělecké duše ocení Arts Centre Melbourne

Z Eureka Skydeck 88 určitě nepřehlédnete stavbu vzdáleně připomínající Eiffelovu věž. Jedná se však o Arts Centre Melbourne (Umělecké centrum Melbourne), které každý rok hostí více než 4 000 vystoupení a veřejných akcí a přivítá přes 3 miliony návštěvníků.

Přímo pod věží Uměleckého centra leží Theatres Building, sídlo opery, muzikálů a baletu. Ve vedlejším kulatém sále Hamer Hall si můžete vychutnat symfonické koncerty či jiná hudební představení. Součástí centra je i Muzeum múzických umění.

Vždy živé náměstí Federation Square

Náměstí Federation Square je obklopené futuristickou skupinou moderních budov, na němž se konají různé kulturní akce, festivaly, koncerty a jiné významné události.

Kousek od něj se tyčí věže St Paul’s Cathedral (katedrály sv. Pavla), jež nabízí klidný úkryt uprostřed nejrušnější části města. Jen pár kroků od katedrály je hlavní nádraží příměstské železnice Flinders Station s nádhernou budovou se zdobeným průčelím.

Centrum Melbourne si projeďte historickou tramvají

Nechcete se protloukat masou lidí v centru města? Vyhledejte historickou tramvaj City Circle Tram, která vás bezplatně proveze kolem historických památek, jako je úchvatná budova parlamentu Parliament House, Melbourne Town Hall (radnice), Muzeum města Melbourne či již zmíněné náměstí Federation Square a čtvrť Docklands.

Kam vyrazit na nákupy?

Za nákupy v Melbourne se vydejte do pasáží a uliček v Collins Street a Bourke Street. Podle místních se jedná o nejlepší nákupní zónu nejen v Melbourne, ale i v celé Austrálii. V Bourke Street Mall najdete obchodní domy i avantgardní butiky, a pokud hledáte obchodní centrum ve starém stylu, pak jedině Block Arcade se skleněnou střechou z roku 1892.

Milovníci čerstvých dobrot naopak ocení tržnici Queen Victoria Market, kde samozřejmě nechybí ani oblečení, šperky nebo suvenýry. Návštěvu tržnice si však pečlivě naplánujte, jelikož v pondělky a čtvrtky vás přivítají pouze zavřené dveře.

Parky a zahrady v Melbourne

Rozhodně nesmíte vynechat Royal Botanic Gardens (Královské botanické zahrady), které patří mezi nejlepší botanické zahrady na světě. Mezi jezírky a travnatými plochami zde roste přes 13 000 rostlinných druhů z celého světa, včetně nádherně zbarvených stromů.

V blízkosti centra Melbourne je také Fitzroy Gardens, rozlehlý park, kde si rádi odpočinete v trávě, nebo na jedné z mnoha laviček. Patří k nejvyhledávanějším melbournským atrakcím, ročně sem zavítá více než 2 miliony návštěvníků. Právě tady můžete vidět jednu z nejstarších zachovaných viktoriánských staveb ve městě: Cook’s Cottage je malý kamenný domek přemístěný v roce 1934 až z Great Ayton v Cookově rodném hrabství Yorkshire. Známý mořeplavec James Cook v Melbourne však nikdy nežil.

Fascinují vás koalové a klokani? I je můžete vidět v druhém největším městě Austrálie. Severně od centra Melbourne je zoologická zahrada Zoos Victoria, kde mají právě kromě klokanů a koalů i ptakopysky, slony, opice či žirafy.

Za zábavou do St Kilda

Melbournské předměstí St Kilda je přímořské hřiště s krásnou promenádou lemovanou palmami, mnoha restauracemi, kavárnami a bary, obchůdky a plážovými atrakcemi. Je domovem nejslavnější melbournské pláže St Kilda a oblíbeného lunaparku. Probíhají zde různorodé akce, divadelní představení a festivaly. Tady to prostě žije ve dne v noci.

Sportovní zážitky celoročně

Melbourne je sportem posedlé. V lednu si vychutnáte tenisová klání nejlepších tenistů světa na turnaji Australian Open. Na své si přijdou i fanoušci Formule 1 – Australian Grand Prix pořádaného každý rok v březnu. V říjnu naopak zavítejte na závody motorek Australian MotoGP. A v listopadu metropoli státu Victoria ovládnou proslulé koňské dostihy Melbourne Cup. Sportovní nadšenci zde budou v sedmém nebi.

 

▶ Oslovilo vás Melbourne svojí typickou místní atmosférou a chcete se právě tady vzdělávat na jedné z mnoha škol? Obraťte se na nás a společně vybereme ideální kurz a školu přímo pro vás.

 

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA