Brisbane – Brisbane River
Krásný výhled na Brisbane River a kolo The wheel of Brisbane.

Anzac Square: místo, kde Queensland vzpomíná

Anzac Square je náměstí, na kterém na vás doslova dýchne kus australské a novozélandské vojenské minulosti. Dominuje mu válečný pomník s plápolajícím věčným plamenem, jež představuje hluboké uznání oddanosti a statečnosti mužů i žen, kteří se za války účastnili zámořské ozbrojené služby.

Centrální obchodní čtvrť

Nedaleko Anzac Square se vedle velkolepé radnice Brisbane City Hall rozprostírá náměstí King George Square, které rozhodně také stojí za návštěvu. Právě díky těmto dvěma náměstím na vás bude obchodní čtvrť Central Business District – CBD působit velmi příjemně a přívětivě.

Jakmile vás přepadne chuť nakupovat, určitě si zajděte do nákupního centra Queen Street Mall. Je nejen plné různých obchodů, ale i útulných kaváren a stinných míst k odpočinku.

Odtud se můžete vydat po Albert Street do City Botanic Gardens (Městské botanické zahrady), která je otevřena 24 hodin denně. Obdivovat v ní můžete nespočet druhů australských i exotických stromů, rostlin a květin.

Zelená oáza uprostřed velkoměsta

Roma Street Parklands je jeden z nejnavštěvovanějších parků v Brisbane a největší městská subtropická zahrada na světě. Okouzlí vás designovými zahradami, rozlehlými trávníky, vodopády a jezery. Objevíte tady nádherná místa k relaxaci, grilování nebo sportování.

Promenáda South Bank pulzuje životem 

Pokud chcete zažít Brisbane v celé jeho kráse, vydejte se do centra dění. Promenáda South Bank, jež se rozprostírá na jižním břehu řeky Brisbane, je jedním z nejživějších, nejrušnějších a nejúžasnějších míst ve městě. O tom svědčí i fakt, že v roce 2020/2021 získala, stejně jako dalších 8 australských parků, ocenění Green Flag Award za vynikající kvalitu zeleného prostoru.

Naleznete zde nádherné městské parky, které vyzývají k mnohým sportovním aktivitám, setkáním s přáteli či příjemnému nicnedělání. Nechybí samozřejmě ani desítky restaurací, kaváren a barů. Najdete tu i různá muzea a galerie, nebo proslulé kolo The wheel of Brisbane, ze kterého je úžasný výhled na celé město.

Ikonou South Bank je Streets Beach. Uměle vytvořená písčitá pláž, jež lemuje zářivě modrou lagunu, představuje ideální místo, kam vyrazit za pěkného počasí. Není tedy divu, že ve slunném Brisbane místní i turisti tráví nejvíce volného času právě tady. 🙂

Kulturních zážitků není nikdy dost

Milujete výjimečné umění? Potom se určitě vydejte do Queensland Art Gallery & Gallery of Modern Art (QAGOMA). Kulturní nadšenec ve vás se bude tetelit radostí a úžasem nad vystavenými skvosty. Obdivovat můžete sbírku současného umění z Austrálie, Asie a Pacifiku, nebo sbírku umění Aboriginců. Mimo to se můžete zúčastnit i různých specifických exhibicí.

Pokud holdujete spíše hudbě, zavítejte do Queensland Performing Arts Centre. Milovníci divadelních představení jistě ocení Judith Wright Centre of Contemporary Arts, jež je pojmenováno po básnířce, která byla nominována na Nobelovu cenu za literaturu.

Queenslandské muzeum vás naopak nechá nahlédnout do přírodní historie a seznámí vás s kulturním dědictvím Queenslandu. Jestli jste hraví a zvídaví, navštivte SparkLab sciencentre – interaktivní vědecké muzeum. Je sice primárně určené pro děti ve věku 6–13 let, ale i dospělí se zde báječně baví.

Vyhlídka z Kangaroo Point 

Předměstí Kangaroo Point vás uchvátí úžasnými výhledy. Obzvláště při západu slunce jsou zdejší vyhlídky na město, řeku a okolní hory dechberoucí. Pokud by vám to nestačilo, vyšplhejte pod dohledem zkušeného průvodce na Story Bridge – ikonický a nejznámější most v Brisbane. Odsud si vychutnáte pohled na třetí největší město Austrálie z ptačí perspektivy.

Hora Mt Coot-tha

Nemůžete se skvostných výhledů nabažit? Pak se určitě vypravte na horu Mt Coot-tha. Se svými 287 metry je nejvyšším místem města Brisbane, a tedy i příslibem nejhezčích výhledů na město.

Kromě toho tady najdete i největší australské planetárium a největší tropickou a subtropickou botanickou zahradu. Brisbane Botanic Gardens Mt Coot-tha se rozkládá na úctyhodných 52 hektarech a obdivovat v ní můžete deštný prales či japonskou zahradu a více než 200 tropických rostlin.

Na předměstí Mount Coot-tha na zátoce Ithaca Creek můžete navštívit krásné kaskádové vodopády J.C. Slaughter Falls.

Pochovejte si koalu

Také vás tento roztomilý medvídek naprosto okouzlil? Potom byste se měli vypravit do největší přírodní rezervace koal na světě. V Lone Pine Koala Sanctuary se to jimi doslova hemží. A navíc se s některým z nich můžete pomazlit a vyfotit, což je skutečně nezapomenutelný zážitek.

Kromě koal zde žijí samozřejmě i další typická australská zvířata, jako jsou klokani, vačice, tasmánští čerti, vombati, psi dingo, krokodýli nebo třeba ptakopysci.

 

Je Brisbane, jež je známé svou klidnou a uvolněnou atmosférou, zelenými parky a kulturním vyžitím, tím pravým místem, kde chcete žít a studovat? Spojte se s námi a společně vybereme ideální kurz a školu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem