Nambung National Park – The Pinnacles
Tisíce věžičkovitých útvarů v poušti Pinnacles Desert v národním parku Nambung National Park…

Kam vyrazit v Západní Austrálii

Západní Austrálie neboli stát divokých květin (Wildflower State) je největší stát Austrálie. Narozdíl od nejmenšího pevninského státu Victorie je zde však mnohonásobně menší hustota osídlení. Na území Západní Austrálie (2 646 000 km2) žije pouze 2,6 milionů obyvatel. O to více prostoru tady má divoká příroda s bohatou florou či volně žijící zvířata.

Pouště a polopouště doplňují nádherné útesy, skalní útvary, lesy, ovocné sady či vinice. Nechybí ani úchvatné pláže s bílým pískem, které se táhnou podél pobřeží. Pokud milujete přírodu a slunce, budete v sedmém nebi.


Srdce Západní Austrálie: Perth

Nejslunečnější hlavní město Austrálie, jež je označováno za nejizolovanější město na světě, obývá přes 2 miliony lidí. Vzrostlo na březích řeky Swan jakožto základna pro kolonizaci území Západní Austrálie. Nyní je z něj moderní velkoměsto, které neustále roste do krásy.

Perth nabízí kromě modrého nebe zalitého sluncem i nespočet krásných parků, zahrad, uměleckých galerií či muzeí. Užijete si odpočinek v zeleni, rybaření, jachting i dovádění ve vlnách. Jeho úžasnou pohostinnost dotváří uvolněná a přátelská atmosféra.

▶ Zjistěte, co vidět a zažít v Perthu. >>

Rottnest Island a klokani quokka

Jedním z hlavních cílů při objevování krás Západní Austrálie je idylický ostrov Rottnest a jeho malí zvířecí obyvatelé. Klokan quokka je malý druh klokana, jež se nenachází nikde jinde na světě.

Právě oni se stali inspirací pro holandského mořeplavce Willema de Vlamingh při pojmenovávání ostrova. Když je poprvé spatřil, spletl si je s potkanem, proto ostrov pojmenoval Rottnest (potkaní hnízdo).

Mimo roztomilých klokanů tady můžete obdivovat nedotčenou přírodu, solná jezera, útesy a písčité pláže. Rotto, jak se mu přezdívá, nabízí také skvělé možnosti ke koupání, šnorchlování, rybaření i vyjížďkám na lodích. Ostrovem vede i několik stezek, po kterých se můžete vydat pěšky či na kole a pozorovat nedotčenou přírodu všude kolem vás.

Stal se oblíbenou destinací nejen pro turisty, ale i studenty oslavující ukončení studia na středních školách nebo pro rodiny s dětmi.

Yanchep National Park: eukalyptový ráj

Nedaleko hlavního města Západní Austrálie, asi 50 km na sever, se rozprostírá nádherný národní park s eukalyptovými lesy. Ty samozřejmě okupují medvídci koala, které můžete v rámci 240metrové promenády pozorovat v jejich přirozeném prostředí.

Nachází se zde i jezero Loch McNess s několika ostrůvky, ale Lochmcnesskou příšeru nečekejte. 😊 Naopak je tu mnoho kachen, volavek a jiného nejen vodního ptactva, nebo hopsající či pospávající klokani v okolí.

Yanchep je proslulý i vápencovými jeskyněmi, jichž je tu opravdu mnoho – více než 400. Navštívit můžete třeba: Crystal Cave, Adventure Caving nebo Cabaret Cave.

Tisíce věží v Nambung National Park

O dalších 200 km dále na sever je národní park Nambung National Park, jehož součástí je poušť Pinnacles Desert posetá tisíci věžičkovitými útvary. Některé z nich mají pár centimetrů a jiné dosahují výšky až 5 m. Neskutečná podívaná!

Dlouhé roky byly tyto výstupky v poušti zkoumány. Vědci nakonec došli k závěru, že dříve byla oblast částečně zaplavena mořskou vodou a výstupky jsou tvořeny z materiálu z mořských lastur.

Součástí národního parku jsou i pláže v Kangaroo Point, pobřežní písečné duny či nízká vřesoviště obsypaná kvetoucími rostlinami a krásná zátoka Hangover Bay, kde si můžete něco ugrilovat na typickém australském grilu, který je snad na každé pláži a přístupný všem.

Vlnící se Wave Rock

Přírodní jev, jež láká mnoho turistů dychtivých spatřit skalní útvar připomínající surfařskou vlnu vysokou přibližně 14 metrů a dlouhou 110 metrů. Její stáří se odhaduje na více než 2,5 miliardy let, patří tedy mezi nejstarší v Austrálii.

Margaret River: území vína a jeskyní

Západní Austrálie je mimo jiné region výborného vína a gurmánských zážitků. Vydejte se do oblasti Margaret River, kde se to vinicemi jen hemží. Vychutnáte si vynikající australské víno a místní speciality, jako je plísňový sýr nebo sladkovodní rak.

Až uspokojíte své chuťové buňky, prozkoumejte úchvatné vápencové jeskyně. Za prohlídku jistě stojí Ngilgi Cave – nachází se v zálivu Geographe Bay a v oblasti řeky Margaret. Je domovem ohromujících stalagmitů, stalaktitů a heliktitů.

Kimberley: poklad Austrálie

Oblast Kimberley vás doslova uhrane svoji neskutečnou dechberoucí krásou. Nádherné vodopády, deštné pralesy, úchvatné jeskyně, domorodé skalní malby, rokliny, velkolepé soutěsky a divoká zvířata tuhle krajinu činí naprosto skvostnou. Je jednou z posledních velkých oblastí divočiny na světě.

Kimberley je však v posledních letech čím dál více vyhledávanou turistickou atrakcí. Její odlehlost je lákavá pro každého, kdo prahne po dobrodružství a nezapomenutelném zážitku. Můžete vyrazit na organizované výlety terénními vozy, loděmi, helikoptérou či malým letadlem, nebo se vydat vlastní cestou… ale terénní vůz budete opravdu potřebovat.

Návštěvu Kimberley plánujte s přihlédnutím na období dešťů (listopad–březen), jelikož se nachází v tropickém pásmu s monzunovými dešti. Určitě nechcete poznávat překrásnou místní krajinu ve spalujícím horku se silnými bouřkami a přívalovými dešti v patách.

Pohádková pláž Cable Beach

Při návštěvě romantického města Broome zavítejte na 22 km dlouhou pláž s bílým pískem, který lemuje tyrkysová voda Indického oceánu. Budete uchváceni její pohádkovou atmosférou, užívat si vodní radovánky a báječný relax.

Už jste viděli 130 milionů let staré dinosauří stopy? Vydejte se při odlivu na Gantheaume Point a uvidíte je.

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem