Perth – Kings Park
Úchvatný panoramatický výhled na Perth a řeku Swan River z Kings Parku

Kings Park je králem

Ano, tento nádherný lesopark je nejen v samém srdci Perthu, ale je doslova srdcem hlavního města Západní Austrálie. Místní i návštěvníci z různých koutů světa jej doslova zbožňují.

Krásné prostředí plné zeleně, jezírka, umělé vodopády nebo příjemná zákoutí parku zvou k odpočinku a posezení s přáteli. Nechybí zde ani kulturní akce a koncerty.

Mimo to můžete navštívit volně přístupnou botanickou zahradu Western Australian Botanic Garden, která je jeho nedílnou součástí. Z vrcholku nedaleké točité věže DNA se vám naskytne pohled nejen do ní, ale i do okolí celého parku.

Nevynechejte procházku po klenutém mostu Lotterywest Federation Walkway, odkud se můžete kochat úžasným panoramatickým výhledem na město a řeku.

Fotogenická modrá loděnice

Pod Kings Park se na řece Swan River nachází čím dál více vyhledávaná turistická atrakce Blue Boat House. Stará opuštěná modrá loděnice, k níž vede úzké molo, je hvězdou mnoha fotek. 😉

Elizabeth Quay

Od loděnice dojdete podél řeky až k mostu Elizabeth Quay Bridge. Z něj je krásně vidět město s nábřežím Elizabeth Quay v popředí. To bylo pojmenováno na počest královny Alžběty II. k jejímu diamantovému výročí vlády.

Na konci mostu se dostanete k přístavnímu molu Barrack Street Jetty a k netradiční vysoké zvonici Swan Bells Tower (82,5 m) se zvony ze 14. století a vyhlídkovou plošinou.

Langley Park

V blízkosti řeky se rozprostírá velký otevřený park táhnoucí se kolem obchodní čtvrti. Je hojně využívám ke skupinovým cvičením a mnoha akcím. Jeho prostor pro své představení mimo jiné využili i Cirque du Soleil.

Mincovna Perth Mint

Nejstarší a zároveň největší mincovna v Austrálii se nachází právě v Perthu. Kromě mincí se tu vyrábí ze zlata, stříbra či platiny i šperky pro celý svět.

V rámci výstavy můžete obdivovat výrobky z drahých kovů, nebo si zakoupit některý z úchvatných šperků. A když vás přepadne chuť na výbornou kávu, poseďte přímo v mincovní kavárně.

Stirling Gardens: nejstarší zahrada v Perthu

V zahradách Stirling Gardens kromě známých soch klokanů, jež lákají nejednoho turistu dychtivého po fotografii s nimi, najdete i památník Ore Obelisk. Představuje něco jako obrovský špíz s minerály, co se těží právě v Západní Austrálii. Chybí však zlato a diamanty – nejspíše by zde dlouho nevydržely. 🙂

Projděte si hlavní třídu

Vedle zahrad je budova starého soudu Old Court House, nejstarší veřejná budova ve městě, v níž dnes sídlí Právní muzeum. O kousek vedle uvidíte na hlavní třídě historickou budovu a oficiální sídlo guvernéra Západní Austrálie – Government House, které bylo v 60. letech 19. století postaveno trestanci, stejně jako radnice Perth Town Hall. Na konci hlavní třídy St George Terrace je Parliament House, v němž zasedá zákonodárný sbor svazového státu.

Milovníci umění ocení Perth Cultural Centre

Věřte, že kulturní centrum Perth Cultural Centre je to pravé ořechové pro umělecké nadšence. Najdete tady Western Australia Museum (Muzeum Západní Austrálie), jehož součástí je i stará věznice Old Perth Gaol postavená trestanci v roce 1856, Art Gallery of Western Australia – AGWA (Umělecká galerie Západní Austrálie), Perth Institute of Contemporary Arts – PICA (Institut současného umění v Perthu) a státní knihovnu.

Kam vyrazit za zábavou?

Rozhodně do zábavního a vodního parku Adventure World, který vyrostl na území původního vápencového lomu u nádherného jezera Bibra. Nabízí spoustu zábavy, dobrodružství a nezapomenutelných zážitků pro celou rodinu. Nechybí horská dráha, obří tobogán, plavecký bazén a další atrakce, co vás budou bavit.

Pokud holdujete spíše klidnější zábavě, nakoukněte do tajů podmořského světa v Aquarium of Western Australia – AQWA (Akvárium Západní Austrálie). Co byste řekli na žraloky a jiné mořské živočichy proplouvající kolem vás? Nebo chcete raději pozorovat velryby na širém moři? Nejen to můžete zažít právě AQWA.

Navštivte Fremantle

Významný mezinárodní přístav, kde na jednom místě kotví luxusní jachty, zaoceánské parníky, nákladní i rybářské lodě. Najdete tu také trajekty, které vás dopraví na vyhledávaný a velmi oblíbený ostrov Rottnest se solnými jezery a volně žijícími klokany quokka (více si přečtěte v průvodci po Západní Austrálii).

Fremantle je známý nejen rušným nočním životem a středomořským životním stylem, ale i výbornými italskými restauracemi, kavárnami a obchůdky. O gastronomické zážitky a nákupní lákadla tady rozhodně není nouze.

Pozornost turistů si jistě zaslouží historické viktoriánské stavby a věznice Old Fremantle Prison, která byla až do počátku 90. let 20. století využívána jako vězení s maximální ostrahou.

Kam na pláž?

Přímo v Perthu pláže nehledejte, ale na jeho předměstích si můžete užívat vodní radovánky například na pláži Cottesloe Beach. Nebo při návštěvě zmíněného přístavu Fremantle zamiřte na nádhernou pláž Leighton Beach s bílým pískem.

 

▶ Nadchl vás Perth natolik, že zde chcete studovat a užívat si každý den modré nebe a místní pohodu? Kontaktujte nás a společnými silami vybereme ideální kurz a školu přímo pro vás.

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA