canberra
Sídlo australského parlamentu patří mezi nejzajímavější budovy celé Austrálie.

Poznejte Canberru: Hlavní město Austrálie s venkovskou atmosférou

Canberra nepatří mezi největší a nejlidnatější hlavní města světa, ale přesto si vydobyla své místo na výsluní. Po dlouholetém soupeření mezi Sydney a Melbourne o post hlavního města Austrálie bylo právě toto moderní město vybudováno uprostřed kopců v australském vnitrozemí. Ze všech stran jej obklopuje Nový Jižní Wales, je však zároveň samostatným svazovým státem – Teritorium hlavního města.

Je sídlem mnoha vládních institucí včetně samotné vlády Austrálie. Najdete tu ministerstva, parlament nebo zahraniční ambasády.

Co zde můžete studovat

Canberra je sice vzdělávací a vědecké centrum, jazykové školy však nehledejte. K dispozici vám jsou spíše odborné školy nebo univerzity, třeba Australská národní univerzita sídlí právě zde.

▶ Zjistěte, jaké konkrétní školy vám v Canbeře otevírají dveře. >>

Čím vás nadchne

Poklidná a uvolněná atmosféra hlavního města v nádherném prostředí zvlněné buše a okolních hor vás uchvátí. Zelené a příjemné město, jež narozdíl od jiných velkých australských měst není přelidněné, na vás dýchne vřelou venkovskou pohodu.

Její pohostinnost a nádherné okolí si užívá téměř 430 tisíc obyvatel, kteří si pochvalují zdejší klima: horké a suché léto, chladivý podzim, studenou zimu s občasným sněhem a teplé jaro.

Jedná se o velmi mladé město vybudované na počátku 20. století, setkáte se tedy s moderní architekturou, která zapadá do okolní krajiny.

Procházky krásnými parky nebo kolem jezera Lake Burley Griffin, pojmenovaném po americkém architektovi, který vzhled a rozložení Canberry navrhl, si budete doslova vychutnávat. A co teprve objevování přírodních krás všude kolem, které ocení nejen milovníci přírody, ale i fotografové prahnoucí po dechberoucím snímku.

TOP atrakce aneb turistické tipy:

  • Lake Barley Griffin – krásné jezero v srdci hlavního města Austrálie je oblíbeným místem pro rekreaci, rybaření, plachtění či windsurfing.
  • Black Mountain – nejlepší panoramatický výhled na Canberru a okolí nabízí tři vyhlídky nebo 195 metrů vysoká vyhlídková věž Black Mountain Tower. Na jižních svazích můžete navštívit Australian National Botanic Gardens (Národní botanickou zahradu) s nejucelenější sbírkou australské flóry na světě.
  • National Gallery of Australie – v Australské národní galerii si můžete prohlédnout například exponáty s aboridžinskou kulturou, ale i mnohé jiné.
  • National Zoo & Aquarium – milovníci zvířat jistě rádi zavítají do Národní zoo a akvária, kde mohou pozorovat klokany, koaly, ježury, vombaty a žraloky proplouvající kolem. Nebojte se, budete v bezpečí skleněného tunelu.
  • Chcete ještě více přírody? Vydejte se do mokřad Jerrabomberra, národního parku Namadgi National Park nebo do přírodní rezervace Tidbinbilla.

▶ Zjistěte, co vidět v Canbeře. >>

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957