perth
Rozmanitý Perth s divokou přírodou v okolí.

Poznejte Perth: Nejizolovanější velkoměsto na světě

Jasně modré nebe, přátelská atmosféra a nádherná australská příroda v okolí hlavního města Západní Austrálie zamotala hlavu už mnoha návštěvníkům. A když se k tomu přidá porce studijních a pracovních možností, získáme cílovou destinaci, co bezpochyby učaruje i vám.

Toužíte po zakotvení v Perthu, nejizolovanějším velkoměstě na světě, jež obývá více než 2 miliony spokojených a hrdých obyvatel, procestovat jeho okolí a využít skvělé studijní i pracovní příležitosti, které vám nabízí? Hurá do toho, nebudete litovat!

▶ Jak je to s prací v Perthu si přečtěte tady. >>

Co zde můžete studovat

Rozhodně máte z čeho vybírat. V Perthu se nachází několik odborných škol a především kvalitní jazykovky všech úrovní. Takže pokud už máte angličtinu v malíku, naskočíte rovnou výš. Případně si zvolíte jeden z Cambridge jazykových přípravných kurzů (FCE, CAE, CPE) a složíte celosvětově uznávanou zkoušku, kterou dobře znají čeští i slovenští zaměstnavatelé. Další možnou volbou jazykového studia v Perthu je zkouška IELTS.

Co když se vám v Perthu zalíbí a budete chtít zůstat delší dobu? Dáte nám vědět a my se postaráme o prodloužení víza a pomůžeme vám s výběrem dalšího kurzu angličtiny či odborného kurzu. V kombinaci s prací se vám to určitě vyplatí, neboť v Perthu na vás čekají nejvyšší výdělky v Austrálii. Nastřádáte si tedy slušnou sumu na zábavu a cestování.

▶ Zjistěte, jaké konkrétní školy vám v Perthu otevírají dveře. >>

Čím vás nadchne

Jednoznačně uvolněnou a přátelskou atmosférou plnou nakažlivé pohody, která je typičtější spíše pro menší městečka. Potěší vás i klimatické podmínky. Přestože město leží na stejné zeměpisné šířce jako Sydney, nemusíte se obávat velkých výkyvů v počasí.

Na své si přijdou i milovníci sluníčka, protože toto velkoměsto rozkládající se na ploše 6 418 km2 je nejslunečnějším městem ze všech svazových státu Austrálie. Užívat si můžete příjemný odpočinek na nádherných plážích, nahánět vlny při surfování, rybařit či se oddávat zde velmi oblíbenému jachtingu.

Perth je neustále rostoucí a rozvíjející se město s mnoha nákupními domy, uměleckými galeriemi nebo zábavními centry. Navíc je doprava v centru města zdarma, a tak ušetříte peníze, budete-li se pohybovat po trasách Red, Blue, Yellow a Green CAT, které se ve středu města prolínají.

A neodmyslitelnou výhodou Perthu je, že se nachází na západním pobřeží, čímž se výrazně zkrátí doba strávená v letadle při cestě za australským dobrodružstvím oproti jiným městům například na východním pobřeží.

TOP atrakce aneb turistické tipy:

  • Kings Park – krásný lesopark s botanickou zahradou, jezírky, umělými vodopády a výhledem na město a řeku Swan River se nachází na vrcholku útesu Mount Eliza. Vybízí k relaxaci a příjemnému posezení u pikniku.
  • Swan Bells Tower – netradiční 82,5 metrů vysoká zvonice s vyhlídkovou plošinou, ve které jsou umístěny zvony ze 14. století z londýnského kostela St Martin-in-the-Fields.
  • Perth Mint – nejstarší a největší mincovna v Austrálii, kde se vytváří kromě mincí i výrobky ze zlata, stříbra a platiny pro celý svět.
  • Fremantle – významný mezinárodní přístav a historická část s viktoriánskými budovami, kde najdou vyžití nadšenci do nakupování i lovci kulinářských zážitků. Velkým turistickým lákadlem je i věznice Old Fremantle Prison, která byla využívána jako vězení s maximální ostrahou až do počátku 90. let 20. století.
  • Rottnest Island – právě z přístavu Fremantle se dostanete trajektem na tento nádherný výletní ostrůvek, jež je přírodní rezervací a domovem malých klokanů quokka.
  • Pokud chcete vyrazit ještě dál za hranice Perthu, vydejte se do národního parku Nambung National Park se skalními věžičkovitými útvary v Pinnacles Desert. Nebo do vinařské oblasti Margaret River na jejímž území se nachází mimo vína i vápencové jeskyně, z nichž je veřejnosti přístupná třeba Ngilgi Cave, nebo si zajeďte ke skalnímu útvaru Wave Rock, který vypadá jako podivuhodná 110 metrů dlouhá kamenná vlna.

▶ Zjistěte, co vidět v Perthu >> nebo kam vyrazit v největším australském státě Západní Austrálie. >>

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957