cairns-crocodile farm
Z Cairns to máte na krokodýlí farmu, co by kamenem dohodil.

Poznejte Cairns: Největší tropické město Austrálie

Cairns je rostoucí moderní město na severu státu Queensland, které trvale obývá přes 150 tisíc lidí. Je vstupní branou do Velkého bariérového útesu a k mnoha dalším přírodním skvostům Austrálie. Slibuje bohaté vyžití, zábavu a všudypřítomné dobrodružství.

Toužíte se usídlit v hlavním městě tropického Queenslandu? Jen do toho! Čekají vás nezapomenutelné zážitky, kvalitní studium a v hlavní sezóně doslova nespočet pracovních příležitostí.

▶ Jak je to s prací v Cairns si přečtěte tady. >>

Co zde můžete studovat

V Cairns se nachází spousta skvělých jazykových školpestrým výběrem kurzů včetně přípravných kurzů na Cambridge zkoušky. Menší počet studentů ve třídě je zárukou kvalitní výuky a individuálního přístupu.

Pokračovat pak můžete odborným kurzem či na univerzitě přímo v Cairns nebo v nedalekém Townsville.

▶ Zjistěte, jaké konkrétní školy vám v Cairns otevírají dveře. >>

Čím vás nadchne?

Přístavní kosmopolitní město s bezstarostnou a uvolněnou atmosférou nadchne milovníky zeleně, parků a nespoutané přírody. Je obklopené deštným pralesem s divokou džunglí.

Bungee jumping, let balonem či seskok padákem ocení adrenalinoví nadšenci. Vodomilové si zase přijdou na své při potápění v Korálovém moři, šnorchlování nebo na výletních lodích.

Pláž tady sice nanejdete, ale ohromnou uměle vytvořenou lagunu zbožňují místní i turisté. A pokud přece jen toužíte po pláži, stačí se vydat na sever, kde je jich víc než dost.

Cairns je živé město plné zábavy, klubů, barů, kaváren, báječných restaurací i různých obchodů. Uspokojíte tedy nejen své mlsné jazýčky, ale i nákupní choutky.

TOP atrakce aneb turistické tipy:

  • Cairns Esplanade Lagoon – velmi oblíbená uměle vytvořená plavecká laguna na nábřeží Esplanade.
  • The Pier – nákupní a zábavní komplex v zátoce Trinity Inlet vedle velkého kotviště jachet, odkud vyplouvají výletní a sportovní rybářské lodě. Další nákupní komplex Cairns Central se nachází u Shields Street.
  • Great Barrier Reef (Velký bariérový útes) – úchvatný a zároveň největší korálový útes na světě má právoplatné místo v seznamu světového dědictví UNESCO. Objevte jeho kouzlo z výšky při vyhlídkovém letu nebo pod hladinou při potápění.
  • Daintree National Park – dechberoucí národní park s deštným pralesem, jež také patří do světového dědictví UNESCO. Obdivovat můžete nádherné scenérie, unikátní australskou floru i divokou faunu.
  • Kuranda – město ve vnitrozemí, kde nejdete řadu obchodů, galerií a restaurací. Do Kurandy, zvané „vesnice v deštném pralese“, se dostanete buď vlakem Kuranda Scenic Railway, nebo lanovkou Skyrail Rainforest Cableway, z níž se vám naskytne úžasný panoramatický výhled na Korálové moře, pláže, eukalyptový les, plantáže cukrové třtiny či propletené větve 120 milionů let starého deštného pralesa.
  • Jižně od Cairns zavítejte do města Townsville, které je vstupní branou na ostrov Magnetic Island. Většinu ostrova pokrývá národní park, jež je domovem mnoha ptáků či medvídků koala. Místní pláže vyzývají k odpočinku i sportovnímu vyžití. Mořeplavec a objevitel James Cook ostrov pojmenoval poté, co se mu zde zbláznil kompas.

▶ Zjistěte, kam vyrazit ve slunném australském státě Queensland. >>

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957