byron bay surfing
Milujete moře a slunce? Jeďte do Byron Bay...

Poznejte Byron Bay: Ideální místo pro surfaře i hipstery

Pohodové pobřežní město Byron Bay se rozprostírá v malebné zátoce s nádhernými plážemi. Leží na severovýchodě státu Nový Jižní Wales v nejvýchodnějším cípu Austrálie a je velmi oblíbené pro skvělé surfařské podmínky. Na své si přijdou i milovníci pláží, úchvatných výhledů a alternativní kultury. Příjemnou a uvolněnou zdejší atmosféru si užívá více než 10 500 obyvatel.

Pokud hledáte klidnější místo se slunečným počasím po celý rok, budete zde naprosto spokojeni. Při studiu si můžete přivydělávat na živobytí v jedné z mnoha restaurací, kaváren či barů.

▶ Jak je to s prací v Byron Bay si přečtěte tady. >>

Co zde můžete studovat

V městečku těchto rozměrů neočekávejte desítky škol, ale kvalitní jazykovou školu či odborný kurz tady jistě najdete. Menší výběr však neberte jako nevýhodu, naopak si o to víc budete užívat zdejší rodinnou atmosféru.

▶ Zjistěte, jaké konkrétní školy vám v Byron Bay otevírají dveře. >>

Čím vás nadchne?

Místní styl života vás zaručeně nakazí domácí pohodičkou a kulturní mix slibuje pestrou zábavu a poznávání zvyků z různých koutů světa. Není divu, že si tohle pobřežní městečko zamilovali umělecky naladěné duše a stalo se domovem mnoha spisovatelů, muzikantů, filmařů či jinak umělecky založených lidí.

Byron Bay je vyhlášené kavárnami a výbornými restauracemi, kde vás čekají opravdu jedinečné gastronomické zážitky, na které budete dlouho vzpomínat, a nejrůznějšími obchůdky, kde ukojíte i své nákupní chutě.

Surfování chtiví jedinci si zase vychutnají ideální podmínky pro sjíždění vln a plážoví nadšenci ocení slunečné počasí po celý rok a krásné písčité pláže vybízející k vodním radovánkám nebo odpočinku. Třešničkou na dortu jsou nádherné výhledy na zátoku, kde celoročně můžete pozorovat delfíny a v období migrace i velryby.

Zaslouženě je Byron Bay jednou z nejžádanějších prázdninových destinací.

TOP atrakce aneb turistické tipy:

  • Cape Byron Lighthouse – ikonický maják s úchvatným výhledem na celou zátoku, k němuž vede příjemná stezka s vyhlídkami. Narazíte zde na nejvýchodnější bod Austrálie, odkud můžete pozorovat delfíny, velryby a nikdy nechybějící surfaře.
  • Byron Main Beach – nejoblíbenější pláž, kde najdete surfaře všech věkových kategorií. Se šnorchlem pak můžete objevovat zdejší podmořský svět.
  • Watego’s Beach – neméně oblíbená, ale znatelně klidnější pláž.
  • Bald Rock National Park – dominantou parku je největší žulový monolit v Austrálii, po němž je park pojmenovaný. Bald Rock (neboli Plešatá skála) je asi 500 metrů široký a 750 metrů dlouhý.
  • Na pořádný výšlap do kopců s nádhernou a nedotčenou přírodou vyrazte do Velkého předělového pohoří, které je největším pohořím v Austrálii a zároveň třetím nejdelším pohořím na světě.

▶ Zjistěte, kam vyrazit ve slunném australském státě Queensland >> a co nevynechat v Novém Jižním Walesu. >>

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957