zdravotní pojištění při studiu v austrálii
Útesy jsou přitažlivé...jen nespadnout...

Bez pojištění nikam: co a jak ohledně OSHC

Jednou z povinností, kterou musí splnit každý, kdo míří do Austrálie za studiem, je sjednání zdravotního pojištění (OSHC neboli Overseas Student Health Cover). A to ještě před podáním žádosti o vízum, protože potvrzení o zaplacení patří mezi základní dokumenty vyžadované ambasádou.

Pamatujte, že:

  • se jedná o základní, ale dostatečnou pojistku,
  • musí pokrýt celou dobu platnosti studentského víza (kartičku získáte po aktivaci na místě),
  • nezahrnuje zubní, oční a těhotenské vyšetření (takže se o vše tohoto typu postarejte ještě v ČR, případně se připojistěte).

Spolupracujeme s pojišťovnou Allianz Care

OSHC vám zařídíme u osvědčené pojišťovny Allianz Care. Počítejte s měsíční sazbou okolo 53 AUD (v přepočtu cca 848 Kč). Podrobnější informace a výčet problémů/služeb, na které se pojistka vztahuje, najdete na webu pojišťovny.

Přečtěte si OSHC Simple Guide od Allianz Care >>

Jak to chodí u lékaře

V Austrálii funguje pokladní systém, takže za ošetření u lékaře vždy zaplatíte. Poté vyplníte patřičné dokumenty, přiložíte doklad o zaplacení a přihlásíte se o proplacení u své pojišťovny. Buď obdržíte zpět celou vynaloženou částku, nebo její poměrnou část – u některých zákroků bývá spoluúčast pojištěnce ve výši zhruba 15 %.

Jinak je tomu u hospitalizace, kterou většinou nemusíte hradit. Účty dostává pojišťovna rovnou od daného zdravotnického zařízení. Doporučujeme se dopředu seznámit se seznamem ordinací, nemocnic a klinik, které spolupracují s AHM.

Pro ty, kteří už nic víc nepotřebují vědět

Chci si vybrat školu
Austrálie
průvodce

Austrálii s námi máte na dosah

Chcete do Austrálie, ale nevíte, co, jak a kde zařídit? Nevadí. Vy se tím vůbec nemusíte zabývat, od toho jsme tu přece my! Provedeme vás celým procesem plánování a vyřizování studijního pobytu od začátku až do konce a postaráme se o vše tak, abyste s ničím neměli žádné starosti.

Austrálie krok za krokem

Umíme odpovědět na všechny vaše otázky. Vyzkoušejte nás!

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA

Kdo se o vás postará?

pavla gultova_kukabara

Pavla Gultová

Austrálii vám představí Pavla Gultová, která jí má projetou křížem krážem. Předá vám zkušenosti ze života v zahraničí, kde strávila celkem 6 let. V Austrálii žila, pracovala i cestovala.

   p.gultova@tutuki.cz
   +420 773 127 957