Pavla strávila v zahraničí celkem 6 let. Žila v Austrálii, kde pracovala, studovala a také cestovala. Podobné zkušenosti sbírala i v Irsku, Německu nebo Anglii – zde dokonce pár let působila jako marketingová ředitelka Milner School of English v Londýně.

S její pomocí se na vysněnou cestu do ciziny vydaly už stovky studentů.

Mimo péči o klienty se věnuje i řízení firmy Tutuki, kterou založila.

Pavla a její životní cesty

Pavla se do světa na zkušenou vydala poprvé v roce 1996. Tenkrát to byl Londýn, který ji natolik uchvátil, že v něm žila dohromady téměř 4 roky.

Pavla žila, studovala a pracovala také v Německu, Austrálii nebo v Severním Irsku. Navštívila a cestovala v USA, Irsku, Španělsku v Kanadě, na Maltě…Na cestách v zahraničí strávila téměř 6 let. Studovala, pracovala, cestovala. Nebála se nekvalifikovaných, ani později kvalifikovaných pozic.

V zahraničí pracovala jako au-pair, uklízečka či pokojská, prošla výběrovým řízením na žehlení košil :), udržovala zahrady, byla chvíli malířkou-natěračkou, sbírala jablka, vyrovnávala zboží a pracovala v restauraci.

Svou kariéru v zahraničí završila v roce 2008 jako Marketing Director na škole Milner School of English ve Wimbledonu.

V Čechách jí nejvíce bavila pozice manažera studijních pobytů, kterou vykonávala celých 7 let. Ale také pozice marketingové vedoucí, které se věnovala v jedné IT firmě na Vysočině.

Díky pobytům v zahraničí, studiu na jazykových i dalších školách, schopnosti najít si práci kdekoliv na světě, se z Pavly stala postupně profesionálka v oboru zprostředkování studií po celém světě.

Pavla je majitelkou Tutuki, stará se o chod a směřování firmy. Do týmu přináší cílevědomost a nápady, jak vám vzdělání nabídnout co nejvýhodněji a jak vám o našich nejlepších produktech dát co nejrychleji vědět. Ví, o čem mluví. Navštívila vzdělávací instituce téměř ve všech destinacích, které firma nabízí: v Austrálii, USA, Kanadě, Německu, Španělsku, Velké Británii, Irsku i na Maltě.

Nejodvážnější cesta

pavla_londýn

Bezpochyby ta první. Psal se rok 1996 a já, vyzbrojena jedinou anglickou frází „Hello, how are you“, vyrazila autobusem do Londýna. Hlava se mi motala z tak velké metropole, mozek vařil z neustálého přemýšlení, jak a čím se vyjádřit.

Odvaha skočit do neznáma se vyplatila. Za 3 měsíce jsem se začala pomalu rozmlouvat v angličtině, za rok jsem složila FCE.

Nejlepší práce

Sbírání jablek v Severním Irsku! Voňavé sady, pohled na svět z korun stromů, nad hlavou otevřená obloha (ze které překvapivě nepadal déšť), příjemní lidé.

Pohyb a čerstvý vzduch mě činily šťastnou!

picking apples

Nejnebezpečnější okamžik

road closed

Sedíme v pustině v Západní Austrálii kdesi na neplaceném tábořišti. Je tma a my právě dovečeřeli. Zvednu se, abych sklidila ze stolu a kolena mi podlomí tupá bolest v pravé noze, hned vedle malíčku. Ruka mi vyletí leknutím tak, že vyrazím své spolucestovatelce Kláře, která stojí vedle mne, nádobí z ruky. Posvítím si čelovkou na nohu a vidím dvě červené tečky naproti sobě. Mlčky se po sobě všichni podíváme….Had? Ten by tak rychle neutekl. Pavouk!

Jsme cca 400 km od civilizace, nevíme, zda tam vůbec najdeme doktora. V noci bychom tuto vzdálenost jeli věky. Jdu si nalít slivovici (do krku i na ránu) a jen pozoruji, jak se mi noha mění v neforemný útvar.

Noc byla dlouhá, ráno už mám horečku a přezdívku „Sloní noha“. Pádíme do Coral Bay. Doktor tam naštěstí je, ihned mi dává první pomoc. Při té příležitosti se dozvídáme, že se na Coral Bay žene cyklón. Cesty jsou ještě odpoledne uzavřeny a my zůstáváme pár dní na jednom nádherném místě……Žiju, a to je fakt báječný pocit.

Studijně-pracovní milníky

1996
Velká Británie, Londýn (2,5 roku) – pracovně-studijní pobyt
1998
Německo, Oberammergau (4 měsíce) – pracovní pobyt
2000
Austrálie, Sydney (1 rok) - studijně pracovní pobyt + 10 týdnů na cestách
2002
Severní Irsko, Armagh (2 měsíce) – pracovní pobyt
2006
Austrálie, západní pobřeží (6 týdnů) - cestování
2007
USA, západní pobřeží (6 týdnů) - cestování
2008
Velká Británie, Londýn (1,5 roku) - pracovní pobyt
kontaktujte mě

Máte dotazy? Kontaktujte nás.

Kontaktujte nás