Angličtina na IH Byron Bay i v Gold Coast

Pro Ivu jsme vyřizovali více než půl roční kurz angličtiny v Austrálii. Protože bylo v plánu poznat Austrálii trochu více, rozdělili jsme pobyt na dvě části. Prvních 12 týdnů v Byron Bay a druhých 12 týdnů v Gold Coast. V obou destinacích organizuje jazykové kurzy škola International House.

Iva má za sebou první část v Byron Bay a už je přestěhovaná do Gold Coast. Uvidíme, jak se jí bude líbit na novém místě.

International House Byron Bay

Historie této školy z celosvětové sítě International House World Organisation se začala psát už v roce 1988. Na vzdělávací trh vstoupila s jasným záměrem – poskytovat kvalitní výuku, která studenty zaručeně někam posune. V profesním i osobním životě. A protože se tohoto plánu držela (a stále drží), řadí se dnes mezi TOP instituce svého druhu. V Austrálii otevřela svou první pobočku v Sydney. Následovaly pak další města: Melbourne, Darwin, Gold Coast, Byron Bay a Adelaide.

Areál v Byron Bay se nachází přímo v srdci města, má uvolněnou a přátelskou atmosféru. K oblíbeným plážím je to pouhých 10 minut chůze. K dispozici je prostorná terasa, která vás ochrání před sluncem i deštěm. Je otevřená kdykoliv a člověk tu může odpočívat, když třeba bydlí daleko.

Byron Bay

Byron Bay se nachází na severním pobřeží státu New South Wales. Do Gold je to hodinu jízdy autem, do Brisbane dvě. Městečko je proslulé svou uvolněnou atmosférou, kterou tvoří svobodně smýšlející lidé, surfaři, baťůžkáři, umělci, ale i turisté.

Město obepíná Byronův mys, což je nejvýchodnější cíp pevninské Austrálie. Dominuje mu ikonický maják, ale i malebná příroda se spoustou úchvatných výhledů na pobřeží.

Mezi oblíbené surfařské pláže patří Watego Beach, kterou mys chrání před divočejšími vodami. Oběd si tu můžete uvařit na jednom z bezplatných grilů a užít si piknik na pláži nebo u jednoho z mnoha piknikových stolů. Občerstveni můžete vyrazit po strmých schodech na konci pláže až k samotnému Byronovému mysu a jeho majáku.

Ikonický maják

Dominantou města je bílý maják, který byl postaven v roce 1901, aby chránil lodě proplouvající kolem pobřeží. Maják se tyčí do výšky 22 metrů. Je vzdálen asi 3 km od Byron Bay. Je populárním cílem turistů i fotografů, kteří se tu kochají výhledy na pobřeží, nechávají se unášet východem nebo západem slunce či pozorují velryby.

V minulosti byli za zažehnutí večerního světla majáku zodpovědní jejich strážci. Strážce už dávno nahradily automatizované světelné systémy, nicméně viktoriánské domky, ve kterých žili, zde zůstaly jako památkově chráněné budovy. Byly pečlivě zrekonstruovány a fungují jako prázdninové ubytování pro návštěvníky.

Farmářský market

Jako správné volnomyšlenkářské město má i Byron Bay populární farmářské trhy s místními produkty, zeleninou a ovocem či čerstvě upečeným pečivem.

Vánoce

Zatímco v Čechách se v prosinci halíme do čepic, šál a rukavic, na jižní polokouli vrcholí tropické teploty. Ani ty však nebrání vánočním oslavám. Mezinárodní studenti slaví svátky často spolu, protože jsou v Austrálii bez svých biologických rodin. Mezinárodní sdílení svátků vám umožní nahlédnout do vánočních zvyků celého světa.