Chystáte se na druhý konec světa splnit si své studentské sny? Nebo si je dokonce už plníte? Potom vám rozhodně nesmí uniknout důležitá informace o znovuzavedení limitu pracovní doby pro studenty. Co to pro vás znamená a od kdy pracovní omezení pro držitele studentských víz platí? Čtěte dál a vše se dozvíte.

Znovuzavedený a zvýšený limit pracovní doby pro studenty

Kvůli celosvětové pandemii koronaviru australská vláda v lednu 2022 dočasně uvolnila a odstranila pracovní omezení pro studentská víza. To se však nyní mění. Od 1. července 2023 se opětovně zavádí limit pracovní doby pro studenty.

Pozitivní zprávou je, že tento limit bude zároveň také navýšený. A to tak, že v období studia a semestrech budete moct nově pracovat až 48 hodin za 14 dní. Což je o 8 hodin více, než tomu bylo dosud.

Co to pro vás znamená?

Jistotu, že se budete moci plně soustředit na své studium v Austrálii, a při tom se věnovat i placenému zaměstnání a získávat cenné pracovní zkušenosti během studia.

Musíte však i nadále dodržovat rovnováhu mezi svými studijními a pracovními závazky, i když existuje flexibilita v počtu hodin, kdy můžete pracovat.

Nezapomínejte tedy:

  • být stále zapsaní do vybraného kurzu,
  • splňovat potřebnou účast na kurzu
  • a mít uspokojivý pokrok ve studiu.

Pokud zrušíte svůj zápis a přestanete z jakéhokoli důvodu kurz navštěvovat, nebo nedosáhnete uspokojivého pokroku, můžete porušit vízové podmínky. Což rozhodně nechcete. Hlídejte si proto vše, co je potřeba, včetně hodin, které můžete během studia odpracovat.

Proč pracovat v Austrálii?

Protože kombinace studia a práce v Austrálii je ideální volbou. Možnost pracovat vám dává skvělou šanci splnit si sen o pobytu v této úchvatné zemi. Kromě peněz, které se vám rozhodně budou hodit na živobytí, cestování a zábavu, získáte také spoustu úžasných zážitků, zkušeností, přátel či kontaktů, rozšíříte své obzory a hlavně se posunete mnohem rychleji dopředu.

I zde totiž platí, že cizí jazyk si nejlépe osvojíte, když jej budete dlouhodobě využívat v běžném životě. Práce je tak perfektní možností, jak toho dosáhnout a velmi rychle začít přirozeně přemýšlet v angličtině.

Zjistěte vše potřebné o práci v Austrálii ››

Práce je dost pro každého, ale…

… nezapomínejte na podmínky, které musíte splňovat. Abyste mohli v Austrálii pracovat, musíte získat pracovní povolení. Bez něj to prostě nejde. Dobrou zprávou je, že jej automaticky získáte ke studentskému vízu, pokud studujete alespoň 12 týdnů.

Jak je tedy zřejmé, abyste mohli v Austrálii pracovat, musíte zde i studovat. Pokud tedy nezvolíte Work and Holiday vízum, které je dostupné jen pro úzkou skupinu uchazečů.

Kolik si můžete v Austrálii vydělat?

Záleží na vašich schopnostech, oboru, který si vyberete, úrovni angličtiny a také na lokalitě. Obecně však platí, že od 1. července 2022 je minimální hrubá mzda 21,38 AUD za hodinu (v přepočtu cca 314 Kč).

V rámci pracovního povolení, které získáte ke studentskému vízu, si tak můžete za 14 dní (48 hodin) vydělat minimálně cca 1 026 AUD hrubého, což je v přepočtu přibližně 15 000 Kč. To zní zajímavě, že? 😉

Podívejte se, jak je to s daněmi v Austrálii ››

Ještě lepší zpráva je, že během prázdnin nebo po skončení kurzu se můžete pustit do práce naplno. V tu chvíli totiž žádné pracovní omezení v podobě 48 hodin za 14 dní neplatí a vy můžete nasadit pořádné pracovní tempo a vydělávat ještě mnohem víc.

Zjistěte, jak hledat práci v Austrálii ››  

Štěstí přeje připraveným aneb dobrá organizace je základ

Nastavit správný poměr studia a práce není vůbec jednoduché. Určitě nechcete být v jednom kuse zavalení povinnostmi, nebo se naopak nudit a nemít do čeho celé dny píchnout. Z toho důvodu je dobrá organizace opravdu zásadní.

I s ní vám mimo jiné pomůže náš tým Tutuki. Jak se říká: „Štěstí přeje připraveným“, a my z vlastních zkušeností i zkušeností našich studentů moc dobře víme, jak vše správně skloubit, abyste s přehledem zvládli své studijní i pracovní povinnosti na jedničku s hvězdičkou a ještě se skvěle bavili. Sestavíme poměr práce a studia tak, aby to vyhovovalo vašim přáním a možnostem, a vy si svůj studijní pobyt užili na maximum a bez stresu.

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA