Země protinožců je obrovským lákadlem a snem pro spoustu nadšených cestovatelů. Je totiž 100% zárukou úchvatných míst, jedinečných zážitků a úžasných dobrodružství, na která jen tak nezapomenete. Do zdejší přírody i velkoměst se zamiloval snad každý, kdo se do těchto končin vydal. Stejně jako Jana, která si plní svůj sen v Brisbane.

Pohráváte si s myšlenkou, že byste se také vydali do divoké Austrálie? Udělejte to. Z vlastní zkušenosti i zkušeností našich studentů víme, že budete nadšení. Je to tak trochu jiný svět, který vás pohltí svou jedinečností a úžasnou atmosférou. Austrálie je nádherná a právem se pyšní mnoha lichotivými přívlastky a častými nej na světě. Navíc tady najdete i nespočet skvělých škol a pracovních příležitostí.

Inspirujte se příběhem Jany

Jana nelenila a místo zdlouhavého přemýšlení se rozhodla využít šance poznat kus světa, naučit se perfektně anglicky a poznat krásy této nádherné země. S naší pomocí se tak vydala do sluncem zalitého Queenslandu, kde zakotvila v poklidném Brisbane, jež je označováno jako centrum vzdělanosti a mezinárodního vzdělání. Uměla si vybrat. 😉

Pomohli jsme jí se zařizováním všeho potřebného a celou organizaci přesunu jsme si vzali také na starost. Stejně jako komunikaci se školou, kterou jsme vybrali. Lexis English Brisbane, která je v samém srdci velkoměsta, byla pro studium angličtiny jasná volba. Kvalitní výuka v kombinaci s příjemnou atmosférou vytváří zázemí, ve kterém je radost se vzdělávat. A to byl náš cíl.

Zjistěte, proč studovat v nejrychleji rostoucím městě – Brisbane ››

Jak si Jana užívá svůj 38týdenní pobyt v Austrálii?

I když už je Jana nějakou dobu na druhém konci světa, stále jsme s ní v kontaktu. Odjezdem studentů do cílových destinací totiž naše práce rozhodně nekončí. Jsme jim k dispozici po celou dobu pobytu, takže se na nás mohou kdykoli obrátit. I Jana této možnosti využila, a tak jsme jí poradili třeba ohledně vyřízení bankovního účtu. Jak tehdy hodnotila svůj pobyt?

„Všechno probíhá dobře. Rodina je moc milá, ve škole také super. Byla jsem na hiku na Mount Gravatt a podívat se na koaly v Lone Pine Sanctuary.“

O několik týdnů později jsme se s Janou opět spojili a zjistili, jak se jí daří. Nyní se tak můžeme podělit i s vámi. Začtěte se a zjistěte, jak jí to jde ve škole a v práci, kde všude byla a jak si svůj pobyt užívá.

Je to poměrně náročné. Jsem v jednom kole…

Začala jsem Cambridge course, kde se připravuju na CAE certifikát – je to docela jízda. Denně po škole musím ještě dvě hodiny sedět nad úkoly, do toho jsem skončila v práci a hledám něco nového. Takže je to teď v jednom kole.

Neuvěřitelný život pod vodou

Nejdřív jsem si zaletěla do Cairns. Parádně jsem si užila deštné pralesy a překrásný bariérový útes, kde jsme šnorchlovali. Zrovna jsme chytli super den a život pod vodou, to je něco neuvěřitelného.

Sydney není můj šálek kávy

Potom přiletěli rodiče s bráchou. První naše cesta směřovala do Sydney, kde jsme si prošli město a taková ta nejznámější místa – musím říct, že Sydney mě tolik neokouzlilo. Je to na mě opravdu velké a rušné město.

První surfovací pokusy

Následoval přesun do Noosa Heads, kde je úžasná příroda. Trail podél pobřeží byl opravdu neskutečný, nikde jsem neviděla tak průzračně čisté moře. Noosu jsme vzali spíš dovolenkově. Proběhly první surfovací pokusy – výbornej sport, to mě hodně ba! Strávili jsme tam také Vánoce a shodli jsme se, že Vánoce v létě jsou fakt divná věc. 😀

Je to neskutečná australská zkušenost

Dále jsme se stěhovali do Advancetown, které je poblíž Gold Coast. Bydlení uprostřed ničeho, uprostřed buše, každé ráno papoušci na terase, klokani kolem, koaly ve větvích a „possum“ v baráku, neskutečně australská zkušenost. 😀 Tady jsme se každý den vydali do některého z národních parků. Navštívili jsme Springbrook, Lamington, Mount Tamborine, zajeli si do Byron Bay, kde jsme bohužel chytli špatné počasí, na Gold Coast a zakončili jsme to v Brisbane.

Lépe jsem si vybrat nemohla

Po víc jak 3 týdnech cestování musím říct, že lepší město než je Brisbane jsem si vybrat nemohla, jsem tu opravdu moc spokojená. I přesto, že je to velkoměsto, cítím se tu skvěle. Baví mě objevovat nová, zajímavá místa, a že jich tu je. Baví mě, jaké tady mají úžasné parky, zeleň, hezky se o všechno starají. Moc přátelské místo, asi bych si i dokázala představit tady bydlet.

Chcete také studovat ve světě?

Vycestovat do světa za studiem a prací občas není procházka růžovou zahradou. Přesto je to zkušenost, za kterou budete v budoucnu skutečně vděční. Je totiž doslova k nezaplacení. Nejenže vám otevírá dveře k možnostem, o kterých se vám doposud možná ani nesnilo, ale hlavně poznáte kus světa, naučíte se perfektně anglicky, najdete nové přátele z různých koutů světa a hlavně najdete sami sebe a potřebné sebevědomí.

Chcete to i vy? Ozvěte se nám. Budeme vaší oporou jak při plánování a zařizování, tak i na cestách za sny.