Je to tak. Už 1. prosince 2021 se tahle oblíbená a vyhledávaná destinace otevírá turistům i zahraničním studentům. A podle premiéra Scotta Morrisona to australské ekonomice přinese tolik potřebnou vzpruhu. Takže pokud už dlouho chcete vyrazit „DOWN UNDER“ za zážitky, poznáním, pilováním angličtiny, ale třeba i přivýdělkem, je Austrálie pro vás to pravé.

 

Ještě než nastoupíte na palubu letadla do Austrálie, musíte předložit:

 • Potvrzení o ukončeném očkování (minimálně 7 dní od poslední dávky) zanesené v zahraničním nebo mezinárodním očkovacím průkazu, který splňuje požadavky uvedené na stránkách Australian Passport Office. Najdete zde všechny vakcíny akceptované Australským úřadem pro kontrolu léčiv (TGA) a další důležité informace.
 • Negativní PCR-test provedený do 3 dnů od odjezdu do Austrálie.
 • Vyplněné australské cestovní prohlášení (ATD) a to nejméně 72 hodin před odletem.
 • Platné vízum pro způsobilou skupinu. Úplný seznam skupin, které mohou od 1. 12. získat vízum, najdete ZDE.

Důležité! Pokud jste očkování vakcínou, která není schválená TGA, v Austrálii vám očkování neuznají.

Výjimky z očkování:

 1. Osoby, které nemohou být očkovány ze zdravotních důvodů. Musí však předložit lékařské potvrzení, že nemohou být očkovány žádnou vakcínou proti koronaviru a po příjezdu musí do 14denní karantény.
 2. Děti do 12 let.
 3. Děti ve věku 12 – 17 let, které však musí cestovat s očkovaným rodičem či opatrovníkem. Tato věková skupina musí po 24 hodin po příjezdu do Austrálie absolvovat PCR test a být v 7 dní v domácí karanténě. 5. den před koncem karantény pak musí absolvovat další PCR test. Pokud bude negativní, může po 7 dnech začít chodit do školy, ale do 14 dnů nebude moci navštěvovat riziková zařízení, jako jsou nemocnice, domovy důchodců atd.

Důležité! Pokud dítě cestuje s neočkovanými dospělými členy rodiny, bude celá rodinná skupina podléhat řízené karanténě a omezením pro cestující.

Aktuální informace a podmínky pro vstup doporučujeme sledovat na stránkách australského Ministerstva vnitřních věcí.

A co po příjezdu do Austrálie?

S karanténou je to trošku komplikovanější. Pokud jste plně očkování, nemusíte v některých státech do karantény. V současné době musíte do karantény pouze, pokud míříte do státu Victoria nebo Queensland.

Ještě před rezervací letu si tedy zkontrolujte specifická covidová opatření pro stát či území, do kterého cestujete a nastudujte si, co budete muset po příjezdu splnit. To zahrnuje i dodržování opatření pro neočkované nebo částečně očkované děti ve věku 12-17 let.

Pokud plánujete po příjezdu do Austrálie dále cestovat přes jiný stát nebo území, musíte si také ověřit vnitrostátní cestovní omezení, která se v jednotlivých státech a územích liší.

Nejnovější informace o najdete také v tomto rozcestníku australského ministerstva zdravotnictví.

Proč studovat v Austrálii?

Austrálie byla tak dlouho zavřená, že už si možná nepamatujete důvody, proč byste se měli vydat za studiem zrovna k protinožcům. Připomeňme si, co tedy studiem v Austrálii získáte:

 • Poznáte nádhernou zemi, úžasné lidi i nové stránky vlastního „já“.
 • Vyzkoušíte si práci v zahraničí a vyděláte si slušné peníze.
 • A naučíte se perfektně anglicky.

Studium, student…Je vlastně pobyt v Austrálii pro mě?

Ano, je! Sice neustále používáme slova studium, student apod. Ale je to proto, že do Austrálie se většinou jezdí na delší dobu a je výhodné svůj pobyt spojit se studiem, protože se k němu váže pracovní povolení. Studentem se tedy stanete až tam. Žádat o studentská víza může kdokoliv. Nezáleží na tom, jestli vám je 20, či 50 let, jste zaměstnaní nebo podnikáte. Odjet na zkušenou k protinožcům může každý, kdo:

 • se chce zlepšit v angličtině,
 • propadl kouzlu této země a nechce ji poznat jako běžný turista, ale opravdu zažít,
 • si přeje studovat některý z dostupných oborů,
 • touží po velké změně ve svém životě.

Chci vědět víc

Chtěli byste dobrodružství v Austrálii zažít na vlastní kůži? Tak neváhejte a napište si o nezávaznou schůzku. Rádi si s vámi o této čarokrásné zemi popovídáme.


Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA