Práce v Austrálii? Bez víza to nepůjde 

Rádi byste odjeli na nějaký čas za prací do Austrálie? Chcete zažít dobrodružství, vidět kus světa a třeba si i vypilovat angličtinu? Můžete si všechno zařídit sami. Nebo se svěřit do rukou někomu, pro koho jsou všemožné pobyty v zahraničí denním chlebem. Ušetříte tím čas, stres a – i když se to na první pohled nemusí zdát – také peníze.  

Australané si zuby nehty chrání svůj pracovní trh. Jsou tím přímo pověstní. Vydat se za prací do Austrálie není jen tak. O možnostech, jak žít, cestovat a pracovat v Austrálii, jsme už psali. Vůbec nejvýhodnější a nejsnadnější je propojit práci se studiem

Kdo jistojistě ví, že chce hlavně cestovat, poznávat a sem tam si přivydělat, pro toho je tu vízum Work and Holiday. Sehnat, vyplnit a vyřídit všechny dokumenty, které k úspěšnému získání víza pro práci v Austrálii potřebujete, není úkol pro superhrdiny. Nicméně, pokud nejste v zařizování víz zběhlí, počítejte s tím, že je to trochu otrava a trochu o nervy. 

Jak na vízum? Shánějte, doplňujte, vyřizujte  

Samozřejmě, můžete si potřebné dokumenty obstarat sami, na internetu jsou k mání obsáhlé návody, jak na to. Je ale na zvážení, jestli vám to za to stojí. Abyste si cestu do Austrálie neotrávili dřív, než se tam vůbec vydáte. 

Možná na konci vízové anabáze pocítíte zadostiučinění z toho, jak samostatní a soběstační jste, předtím si ale budete muset tisíckrát zkontrolovat, jestli už máte všechno, nebo vám pořád něco chybí, jestli jste na něco nezapomněli, jestli jste něco nepřehlédli, jestli jste tam napsali to, co na ambasádě chtějí… a tak dále. A to znamená zdržení a stres. 

Poplatek agentuře je zbytečný výdaj. Nebo ne? 

Cesta na druhý konec světa není levná záležitost. Zájemci se proto často snaží ušetřit, kde se jen dá. Poplatek agentuře za vyřízení víza bývá první na ráně. 

Přitom se v celkovém rozpočtu jedná o zanedbatelnou částku, která se – s ohledem na stres, který si ušetříte – opravdu vyplatí. 

V agentuře máme know-how, víme, jak o vízum Work and Holiday žádat rychle, efektivně a tak, aby vše klaplo. A především, aby to klaplo včas. Pamatujte na to, až budete práci v Austrálii plánovat. Poplatek za vyřízení víza nejsou vyhozené peníze.