Práce v Austrálii 

Zamávat na nějakou dobu jistotám, na které jste zvyklí a vydat se na druhý konec světa (v případě Austrálie doslova na druhý), není jednoduché. Hodně lidí o cestě do Austrálie sní, spousta z nich ale zůstane jen u plánů. Je to škoda, protože trocha počátečního nepohodlí za fůru zkušenosti a životní dobrodružství rozhodně stojí. Nenechte se odradit strachem z neznáma. Zjistěte, jaké máte možnosti a která z nich vyhovuje právě vám. 

Řada lidí si práci v zahraničí představuje trochu jako Hurvínek válku. Pojedu pryč, vydělám balík, celou zemi procestuju a ještě mi hromada peněz zbyde. Někomu se to určitě povede. Ale o penězích to není. A víte co? Je to tak dobře. Na cestách po cizích zemích se učíte, poznáváte, sbíráte zkušenosti a zážitky, které vám už nikdy nikdo nevezme. 

Pokud si od cesty do Austrálie slibujete právě hlavně dobrodružství, pak je pro vás správná volba vízum Work and Holiday. S vyřízením vám rádi pomůžeme. Získáte jistotu, že všechno klapne tak, jak má, správně a včas. Pak už se můžete těšit na dalekou cestu. 

Vízum Work and Holiday má jeden drobný háček. Slouží primárně k tomu, abyste měli možnost cestovat, poznávat a sem tam si přivydělat – aby bylo za co cestovat. Australané tento původní účel pečlivě střeží, takže nemůžete pracovat u jednoho zaměstnavatele déle než půl roku a od určité výše výdělku vám stoupne daň. Co víc, pokud vám není mezi osmnácti až třiceti, nesplňujete jednu z podmínek a nemůžete o vízum požádat. Ale nebojte, neznamená to, že se před vámi dveře do Austrálie definitivně zavřely. Je tu ještě jedna možnost. 

Studium a práce v jednom 

Žádat o studentské vízum můžete kdykoliv, i když je vám sedmnáct, třicet pět nebo sto let. Pokud se vypravíte studovat do Austrálie alespoň na dvanáct týdnů, obdržíte zároveň pracovní vízum, se kterým můžete během školy pracovat 40 hodin každé dva týdny, během prázdnin klidně neomezeně. Co se týče zdanění, je ke studentům také shovívavější. Pokud budete s rozpočtem zacházet rozumně, nakonec si v Austrálii i zacestujete. 

Největší výhodou studia v Austrálii je, že smažete svoji jazykovou bariéru jednou provždy. Angličtinu už budete vždycky zvládat “levou zadní”. 

Tak co, jdete do toho? My do toho jdeme s vámi! Víme, jak na to. Ušetříme vám čas, stres i peníze. 

Prostě pište/volejte. Chyťte příležitost rovnou za pačesy.