Rozhodli jste se doslova obrátit svůj život vzhůru nohama a studovat na druhém konci světa u protinožců? Potom zpozorněte! Australská vláda totiž od 1. října 2023 bude od zahraničních studentů žádajících o studentská víza vyžadovat vyšší částku finančního krytí.

Kolik peněz nově budete muset mít našetřeno, abyste dokázali pokrýt roční životní náklady při studiu v Austrálii? Čtěte dál a vše se dozvíte níže.

Co je finanční krytí

Pro získání australského studentské víza musí žadatel splnit hned několik požadavků. Jedním z nich je mimo jiné doložení důkazu, že disponujete dostatečným finančním krytím, tedy že máte dostatek peněz na pokrytí cestovních, kurzovných a životních nákladů během svého pobytu v Austrálii.

Důvodem tohoto požadavku je snížení rizika případných finančních potíží při studiu. Ambasádě tak dokazujete, že se v Austrálii uživíte, i kdybyste si během studia nepřivydělávali.

Nová výše finančního krytí

Běžně se požadovaná výše finančního krytí mění každý rok na základě aktuálních životních nákladů. Kvůli celosvětové pandemii covid-19 se tak však od roku 2019 doteď nestalo. Vzhledem k rostoucím životním nákladům je ale nyní již nutné tuto částku zvýšit.

Proto s platností od 1. října 2023 australská vláda oznámila zvýšení částky finančního krytí, kterou budou muset zahraniční studenti žádající o studentská víza dokládat.

  • Nově tak musíte prokázat, že máte k dispozici úspory ve výši minimálně 24 505 AUD na pokrytí ročních životních nákladů.
  • Pokud chcete s sebou přivézt také manžela/manželku (druha/družku) přičtěte navíc částku 8 574 AUD.
  • Jestli s sebou budete brát i své dítě, navýší se suma o další 3 670 AUD.

Doporučení:

 

Myslete na to, že skutečné životní náklady se v Austrálii liší a mohou být samozřejmě i vyšší, než kolik je potřeba dokládat při žádosti o studentské vízum. Proto využijte kalkulačku životních nákladů Study Australia, se kterou budete mít mnohem lepší představu o každodenních nákladech na život v Austrálii.

Jak je to u žádostí o studentská víza podaných před 1. říjnem 2023?

Jestliže podáte novou žádost o studentská víza do Austrálie nejpozději do 30. září 2023, týkají se vás stále původní podmínky na výši finančního krytí. Novou výši budou muset dokládat pouze studenti, jež podají žádost 1. října 2023 a později.

Jste už nyní rozhodnutí vycestovat do Austrálie za studiem a poznáním? Pak na nic nečekejte a využijte toho zavčas. Se vším vám rádi poradíme a pomůžeme.

Kontaktujte nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
reCAPTCHA