reference jaroslav melbourne

Volba byla jednoduchá: Šel jsem za svým snem

Austrálie byl můj sen již od dětství. Když mi bylo asi 8 let, dostal jsem knihu o Austrálii a od té doby jsem věděl, že se tam jednou musím podívat. Takže když jsem se rozhodoval, kam vyrazit za zdokonalením anglického jazyka, měl jsem snadné rozhodovaní.

Posun na vyšší level

Znalost anglického jazyka před odletem byla poměrně dobrá, protože jsem předtím strávil rok a půl na Novém Zélandu. Nicméně mi škola pomohla se zdokonalit hlavně v gramatice a psaném projevu.

Za práci nás ubytovali i nakrmili

Začátek v nové zemi nebyl naštěstí příliš složitý. Podařilo se mi poměrně rychle najít ubytovaní a práci v pizzerii.

První dva týdny pobytu jsme s přítelkyni využili tzv. helpX, což je práce za ubytování a stravu, a měli jsme tak dostatek času zařídit si vše potřebné: najít si práci, stálé bydlení a zároveň ušetřit.

Navíc jsem měl již od agentury sim kartu s telefonním číslem a založený bankovní účet, což první dny také dost usnadnilo.

Zdokonalil jsem se

Studoval jsem anglický jazyk, konkrétně Certificate III in EAL na Orange International College v Melbourne. Jak jsem již zmínil, studium mi pomohlo především ke zdokonalení gramatiky a psaného projevu v anglickém jazyce.

reference jarda melbourne

Největší přínos? Životní zkušenost a přátelé

Hlavním přínosem pro mě byla především velká životní zkušenost. Vyzkoušel jsem si život v pětimilionovém velkoměstě, poznal jsem lidi z celého světa a naučil jsem se něco o místní kultuře. Věřím, že jsem tak získal vetší rozhled a nová přátelství.

Učarovala mě australská divoká příroda

Nejvíce mě zaujala divoká australská fauna: Pozorování klokanů, medvídků koal, delfínů nebo pestrobarevných papoušků v přírodě byl opravdu velký zážitek. Krásné bylo šnorchlování na Velkém bariérovém útesu či výlet na Great Ocean Road. V Melbourne jsem si také užil sportovní události – tenisové Australian Open nebo GP Formule 1.

eference jarda melbourne i

Skvělá spolupráce s nohama na zemi

S Pavlou se mi spolupracovalo velmi dobře. Hned na první schůzce jsme si ujasnili cíle a realisticky vyhodnotili možnosti na základě mého rozpočtu. Vyřízení žádosti o víza proběhlo rychle a efektivně a během mého pobytu jsme byli stále v kontaktu.