K příležitosti Mezinárodního dne vzdělání, který připadá na 24. ledna, jsme byli hosty oblíbeného pořadu Sama doma. Povídali jsme si o studiu v zahraničí, jeho výhodách i případných úskalích. Řekli jsme si, co je pro úspěšný studijní pobyt stěžejní, jaké existují možnosti studia nebo jak probíhají 3 fáze kulturního šoku.

Pusťte si záznam od 53. minuty a načerpejte i vy důležité informace z rozhovoru s Ing. Pavlou Gultovou, specialistkou na studium v zahraničí a majitelkou agentury Tutuki.

Téma vzdělání a vzdělávání se je nám velmi blízké. Už řadu let pomáháme nadšeným studentům všech věkových kategorií plnit si své studijní sny v zahraničí. Umožňujeme dětem i dospělým vycestovat do světa za studiem a poznáním, posunout se mnohem dál a rozšířit si obzory.

Jaké jsou přínosy studia v zahraničí?

Obrovské! Studium, práce a žití v zahraničí jsou bez nadsázky školou života. Přináší nekonečné možnosti a doslova otevírají dveře do jiné dimenze. Nejenže se vzděláváte ve vámi vybraném oboru na prestižních školách, ale navíc v cizím jazyce, jež se vám o to lépe vryje pod kůži.

Další nespornou výhodou je poznávání zdejší kultury, kterou to však nekončí. Díky spolužákům z různých koutů světa získáte možnost nakouknout i do mnoha jiných kultur.

Benefitem jsou samozřejmě také nová dobrodružství a zážitky, které vám už nikdo nikdy nevezme.

Co je důležité pro úspěšný studijní pobyt v zahraničí?

  • Na prvním místě je to vůle. Chtíč vydat se do světa za vzděláním. Touha naučit se jazyk a získat zkušenosti.
  • Ujasnit si hlavní cíl své cesty a podle toho zvolit správný typ studia, vhodnou zemi a školu.
  • Příprava. Jelikož se jedná o obrovský krok do neznáma, je potřeba se na něj pořádně připravit. Jen tak se dá s touto často životní změnou skvěle sžít a vytěžit z ní co nejvíce.

Proto je naším cílem předat vám veškeré know-how, motivovat vás a být maximální oporou. Nejen při zařizování pobytu a v době před odletových příprav, ale také po celou dobu pobytu. Snažíme se pro vás být stěžejním bodem, o který se můžete kdykoli opřít.

Občas totiž mohou přijít i méně veselé dny. Prvotní nadšení může velmi záhy vystřídat tzv. kulturní šok. Ptáte se, co to je a jaké jsou jeho 3 fáze? Jak se s ním vypořádat?

I to se dozvíte v pořadu Sama doma ››. Zapněte si záznam od 53. minuty, načerpejte inspiraci a vyrazte za studiem do světa.