Jak se naučit jazyk? 

Není žádným tajemstvím, že pokud to myslíte s jazykem vážně, chcete se ho učit a chcete ho umět, je nejlepší s ním přicházet co nejvíce do styku. Jak jen to jde. Číst, psát, poslouchat, mluvit, mluvit, mluvit. Angličtina není žádná výjimka. Vyražte se ji učit – a jednou provždy naučit – do Austrálie

Zvládnout cizí jazyk stojí úsilí. Není jednoduché učit se první výrazy, nacvičovat výslovnost, pronikat do gramatiky, a pokud chcete mluvit, číst, psát a rozumět bez větších problémů, už je řeč o pořádné fušce. Přesto se, pokud se snažíte naučit jazyk, můžete považovat za mimořádně šťastného člověka. Proč? Protože nikdo před vámi neměl tolik možností jako právě vy, právě dnes.  

Nabídka učebnic a příruček je víc než pestrá, s chytrým telefonem máte po ruce vždy užitečnou aplikaci pro výuku jazyka a na internetu je nepřeberné množství materiálu, z kterého byste mohli čerpat od rána do večera. 

Řada lidí, kteří tvrdí, že na jazyky nemají hlavu a cizí řeči jim prostě nejdou, si ve skutečnosti neuvědomuje, že pokud se mají jazyk naučit, musí s ním přicházet do styku co možná nejčastěji a co možná nejvíce způsoby. Obklopit se jazykem – číst zprávy, články, knížky v cizím jazyce, sledovat videa a filmy v originále s titulky, poslouchat podcasty o různých tématech, přepnout si do cizího jazyka mobil, počítač, sociální sítě (…) – je jediný účinný způsob, jak zvládnout cizí jazyk. Obklopit se jím a absorbovat ho každým svým pórem. Doslova. 

Kde se obklopit? Tam, kde jsou obklopeni všichni 

Dostáváme se k další z možností, kterou vám jde dnešní doba naproti. A nejen při učení jazyků. Svět je menší než dřív. Vycestovat nebylo nikdy snazší. Místo toho, abyste se trápili s angličtinou doma, jeďte tam, kde se anglicky mluví, píše a přemýšlí na každém rohu. Klidně třeba do Austrálie. 

Nejen, že poznáte divukrásnou, okouzlující Austrálii, ale především pro vás jednou provždy přestane být angličtina překážka. Vaše vlastní pokroky vám vezmou dech. To, co byste se doma učili i rok, zvládnete studiem v Austrálii za pár týdnů. 

Co to obnáší, koho tam potkáte a co dalšího vám studium v Austrálii může dát? Přečtete si příběhy těch, kteří se do Austrálie za jazykem vydali před vámi.