reference ondrej perth

Austrálie nabízí vše, co jsem požadoval

Když jsem si vybíral, kam chci vycestovat, abych si zlepšil svoji jazykovou úroveň, musela to být země, kde je angličtina mateřským jazykem. A vzhledem k tomu, že Austrálie nabízí vše, co jsem požadoval – pláže, sluníčko a nádhernou přírodu, bylo rozhodnuto.

Pak se již jednalo pouze o výběr konkrétního města, do kterého jsem chtěl svoji cestu podniknout, a zvítězil Perth. Ohromil mě spojením nádherných pláží s ruchem velkoměsta. A ty západy slunce, to se prostě musí zažít…

Angličtina? Hlavně nemluvit!

Před mým odletem do Austrálie jsem se pohyboval na úrovni kolem B1, nicméně jsem se jakékoli konverzaci (pokud to bylo možné) vyhýbal jako čert kříži. 😀

Jedno z mých NEJ

Začátek v nové zemi nemohl proběhnout lépe, než se událo. Obrovské nadšení z poznávání úplně nového prostředí, kultur a lidí z celého světa člověka donutí totálně přehodnotit své postoje. Když se podívám zpětně, tak toto období patří mezi mé nejlepší, které jsem kdy zažil.

Nicméně ne vše je jen růžové. Život je tu sice nádherný, ale pro studenta ne zrovna nejlevnější. Naštěstí se mi povedlo po necelých 3 měsících najít práci. Přiznám se: Mohl jsem hledat aktivněji a možná bych ji měl i dříve…ale ty pláže… 😀

reference ondra perth

Mise splněna, ale jedu dál

Prvních 10 týdnů jsem studoval jazykový kurz General English a doporučil bych ho asi všem studentům, kteří mají v úmyslu jít studovat AJ do Austrálie. Je to ideální volba, aby se člověk mohl aklimatizovat a rozkoukat, jak to tady vlastně chodí.

Po kurzu General English jsem studoval dalších 10 týdnů Cambridge First Certificate in English, protože jsem si tento kurz vytyčil jako jeden z mých cílů cesty –> mission accomplished.

Po absolvování obou kurzů se již nadále necítím tak nejistý při konverzaci a nedělá mi větší problém se zapojit do hlubší debaty. Ale angličtina je běh na dlouhou trať a ještě zdaleka nejsem v cílové rovince.

Jako poslední jsem si zvolil Business Course, ale zatím nemohu hodnotit, protože mi začíná až zítra.

Zkušenost, kterou mi nikdo nevezme

Největším přínosem cesty je nabourávání mého myšlení a stereotypů, kterých jsem měl více než dost. Toto je pro mne nejdůležitější aspekt celé cesty. Jistě, původní vidina byla zlepšení jazyka a lepší uplatnění na trhu práce, ale tohle je zkušenost, která mi zůstane již navždy.

Nejzajímavější zážitek? Souboj na život a na smrt 🙂

Mohl bych napsat, že je zde tak nádherná a nespoutaná příroda, kterou asi nikde jinde nespatříte. Ale pro mne je zatím tím nejzajímavějším zážitkem lítý souboj na život a na smrt s 15 centimetrovým pavoukem v kuchyni, kdy jsme jeden naháněli druhého. Budiž pochválen vynález jménem koště. 😀

Děkuji za vše!

Spolupráci s Pavlou si nemůžu vynachválit. Pomohla mi s výběrem školy a celým studijním plánem, který přesně vyhovoval mým požadavkům. Velice si cením profesionální přístupu a znalostí o Austrálii. Tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat a popřát co nejvíce studentů. Díky!