klara pobyt v sydney

Láska na první pohled

Hned první dny školy, poté co mě přeřadili na Bondi Junction, jsem se seznámila s jedním spolužákem. Okamžitě jsme si rozuměli. Začali jsme spolu podnikat různé věci, výlety, sporty atd. Od té doby věřím na lásku na první pohled. Potkala jsem tady opravdu spřízněnou duši. Kdyby mi někdo řekl, že se mi něco takového stane, tak bych se mu pravděpodobně vysmála. Ale takové věci si člověk nenaplánuje. 🙂

Trávili jsme spolu většinu času ve škole i mimo ni. Věděla jsem, že koncem března mu končí turistická víza (je to Švýcar) a že pojede domů. Byla jsem sice smutná, ale smířená.
Domluvili jsme se, že ještě před jeho odjezdem spolu strávíme 2 týdny na cestách po Austrálii. Ve škole mi přesunuli prázdniny (International House v Sydney je prostě flexibilní – doporučuji všem) a vyrazili jsme na cesty.

Na cestě po východním pobřeží

Letěli jsme do Gold Coast, tam jsme si pronajali auto a vyrazili vzhůru po východním pobřeží: Lamington National Park, Brisbane, Hervey Bay, Fraser Island, Airlie Beach, Whitsunday Islands, Great Barier Reef, Cairns, Kuranda a skoro až k Port Douglas. Nevěřila jsem, že někdy uvidím tak nádherná místa.

Krmila jsem klokany a chovala koaly. A ty pláže a deštné pralesy! Dokonce jsem i poprvé v životě řídila vlevo a úspěšně bez nehody.

…šťastné pokračování

Protože se nám na cestách spolu moc líbilo, přítel se nakonec rozhodl v Austrálii zůstat. Je strašně zapálený do fitness, takže ho studuje. Získal studentská víza a vesele pokračujeme dál.

reference klara sydney

Práce

Já jsem si našla práci v takové menší italské restauraci v Randwicku, kterou mají pod palcem hlavně Češi a Slováci. Mám to tu ráda, všichni jsou přátelští a milí, až na manažery, kteří se občas chovají jak šílenci. Ale to je asi všude. Navíc je to 3 minuty pěšky od domu, kde bydlí Kim – to je ten můj střelený Švýcar.

Takže teď chodím ze školy do práce a z práce domů se vyspat a nanovo. Ale není to tak hrozné. Nepracuji každý den, a i když občas ano, tak jen pár hodin. Navíc mě to tam fakt baví. Bývá tam strašně „busy“, takže není čas se nudit. 🙂

reference klara sydney 2

Škola International House v Sydney

Ve škole nám měnili učitele. Někdo ze třídy si stěžoval na učitelku, kterou jsme měli do té doby. Ale mně mnohem víc vyhovovala ona – hodiny byly záživnější, řekla nám spoustu zajímavostí o Austrálii i ze světa, věnovala se nám individuálně a pomáhala nám se vším.

Ten nový učitel je nemastný neslaný, bez názoru a pořádně nám problematiku neumí vysvětlit. Na druhou stranu s ním zase děláme fakt hodně testů nanečisto. Takže jsem se už smířila a zvykla si na něj. Není úplně špatný, ale ty hodiny předtím byly mnohem lepší. 🙂

reference klara sydney 4