reference daniela caversham

Vždy jsem cítila, že je to místo pro mě

Austrálii jsem si vybrala, protože jsem vždycky podvědomě věděla, že je to místo, které budu milovat. Ať už kvůli nekonečnému množství pláži, krásnému počasí, tak i kvůli přátelským a zábavným lidem, které jsem měla možnost potkat již předtím.

Anglicky jsem uměla, ale teď ji ovládám

Moje angličtina před odletem do Austrálie nebyla na špatné úrovni, ale rozdíl před a po studiu byl rozhodně veliký.

Při studiu jsem se dozvěděla spoustu nových věci z gramatiky. Ale také mi velmi pomohlo anglicky mluvící prostředí a to, že jsem češtinu používala minimálně – prakticky jen při telefonování s rodinou a kamarády.

Obrovský strach rychle pominul

Musím říct, že jsem měla obrovský strach, když jsem odlétala. Ale ihned po příletu do Austrálie byl pryč a mně bylo jasné, že tohle je správný krok.

Povedlo se!

Studovala jsem angličtinu, protože jsem se v ní chtěla zlepšit, a to se mi určitě povedlo.

Přínos? K nezaplacení…

Největším přínosem pro mě jsou úžasné vzpomínky a spousta nových kamarádu z celého světa.

Sjížděla jsem písečné duny, no páni!

Jednou z nejzajímavějších věci pro mě byl určitě výlet z Perthu do Lancelinu, kde jsou písečné duny, které se dají sjíždět na prknech, stejně jako zasněžené kopce na snowboardu. Taková věc by mě do té doby snad ani nenapadla!

reference daniela lancelin

Splnila jsem si sen. I díky vám…

Spolupráce s Pavlou byla naprosto skvělá. Už od prvního setkání jsem byla nadšená z velmi přátelského přístupu, a že informace jsou z jejich vlastních zkušeností a zážitků. Ještě jednou děkuji za pomoc při splnění mého snu!