reference dana sydney

Zajímal mě styl života u protinožců

Austrálie mě lákala proto, že se do ní člověk vzhledem k velké vzdálenosti z Evropy jen tak nedostane. Zajímalo mě, co je pravdy na tom, co se o ní říká. Jak se žije hlavou dolů a hlavně jsem chtěla všechno vyzkoušet na vlastní kůži.

V angličtině jsem si nebyla jistá

Angličtinu jsem se začala učit už na základní škole a provázela mě od té doby skoro všude. Jenže nikdy jsem si nebyla jistá tím, že bych měla na veřejnosti vůbec otevřít pusu a začít mluvit. V Austrálii mi nic jiného nezbylo, a tak se moje angličtina vyšplhala až na úroveň B2-B1.

Ach ty začátky…

Začátky byly strašně těžké. Nová země, neznámí lidé, bez práce a se ztracenými kufry v Číně. Všechno špatné se ale v dobré obrátilo. 🙂

Angličtina v jiném světle

Studovala jsem obecnou angličtinu a přípravu na CAE certifikát. Škola nabízela jak denní, tak večerní studium. Díky úžasným učitelům se rozmluvil každý, i kdyby nechtěl. 🙂 Byla to typická škola hrou, a ačkoli jsem chodila na hodiny unavená po práci, forma výuky mě naštěstí nikdy nenechala spát. 🙂 Našla jsem zde skvělé přátele a poznala angličtinu i z té stránky, kterou vám učebnice neukáží.

Já ji (ne)viděla, já ji zažila

Největším přínosem pro mě byla možnost Austrálii nejen vidět, ale hlavně ji zažít – tu nejkrásnější přírodu, nejpřátelštější lidi a báječnou kulturu.

reference dana sydney I

Nezapomenutelné zážitky

Jeden z největších zážitků byl určitě festival Mardi Gras v Sydney a možnost jít na Australian Open v Melbourne.

Viděli jsme spoustu pro nás neobvyklých zvířat ve volné přírodě – vítali jsme s klokany slunce, pozorovali spící koaly a sledovali kasuáry kráčející po prostředku silnice, ježuru schovanou ve stínu nebo possuma křoupat sušenku u popelnic. Ráno nás budili papoušci na balkoně a na vyjížďce lodí jsme pozorovali migrující velryby. Dokonce jsme se nemohli sprchovat, protože sprchu okupovali huntsmanovi pavouci.

V autě jsme procestovali skoro celé východní pobřeží. Neustále jsme grilovali – na plážích i v centrech velkých měst. Zkoušeli jsme surfovat. V deštném pralese jsme se schovávali před krokodýly a mořské želvy se zase schovávaly mezi korálovými útesy před námi. Každý den byl obrovský zážitek.

reference dana sydney 2

Bleskurychlá pomoc!

Spolupráce byla skvělá. Většina lidí potřebuje po odcestování řešit spoustu individuálních problémů, na které nenajde radu dokonce ani na internetu. Pavla mi vždy bleskurychle pomohla, např. se sháněním zubaře, s jakoukoli radou nebo si jen vyslechla první i poslední stesky. Navíc v Austrálii sama byla, a tak nám mohla dát rady, co opravdu nesmíme minout, a že si ji máme co nejvíc užít. A tak se i stalo… 🙂