Schvalovací proces studentských víz je opět v plném proudu

Australská vláda před pár dny vydala následující prohlášení:

  • Znovu se spustí schvalovací proces studentských víz podaných mimo Austrálii, který byl zastaven. Znamená to tedy, že studenti budou moci vycestovat do Austrálie hned, jak se otevřou hranice (ovšem kdy k tomu otevření dojde, stále nevíme :().
  • Zahraniční studenti, kteří nemohli z důvodu omezení v rámci pandemie Covid-19 dokončit svůj kurz v rámci svých studentských víz, budou mocI bezplatně prodloužit svá víza. Proces bezplatného prodlužování by měl začít v září 2020.
  • Držitelé studentských víz, kteří studují online mimo území Austrálie, budou moci toto studium využít na splnění podmínky australského studia k žádosti o pracovní víza (post study work visa 485).
  • Žadatelé o studentské vízum mají delší čas na poskytnutí výsledků jazykové zkoušky, pokud opatření kvůli Covid-19 znemožnil přístup k vykonání zkoušky.

Zdroj: https://minister.homeaffairs.gov.au/alantudge/Pages/supporting-international-students-support-australian-jobs.aspx

Jsme rádi, že se chystají pozitivní změny. Doufejme, že se brzy dozvíme i datum otevření hranic, abychom mohli co nejlépe a hlavně co nejbezpečněji plánovat vaše studium.