Chcete objevit Austrálii a přitom pracovat? Jeďte na Work and Holiday víza

Austrálie nabízí pro všechny, kteří touží tuto nádhernou zemi objevit, Work and Holiday vízum. Je to zároveň jedna ze dvou možností, jak si v Austrálii legálně přivydělat peníze. A právě Work and Holiday víza jsme vyřídili pro dvě mladé slečny – Leu a Natálii, které první část pobytu strávily v Sydney.

Pozdrav od klokanů

Daří se nám skvěle. Začátek bych krušnější. Měly jsme problémy ve Vietnamu, protože naše ubytování byl scam. Teď pomalu, ale jistě ukončujeme pobyt v Sydney, kde jsme strávily bezmála 5 měsíců.

Práci jsme našly za necelý týden

Po příletu do Sydney jsme do 6 dnů začaly pracovat.  Našly jsme si práci v gastru, konkrétně v kavárně se zdravou výživou Cali Press. Lea ještě k tomu přibrala babysitting a já chodila do restaurace Sea Salt. Dostaly jsme možnost zúčastnit se baristického kurzu a byla nám nabídnuta i pozice team leadera.

Dny volna

Ve dnech volna, kterých bylo minimum, jsme prozkoumávaly Sydney, navštívily i nedaleký New Castle. Jako fanynky jsme vyrazily na tenisový turnaj United Cup, a dokonce letěly do Melbourne na Australian Open a splnily si tak jeden ze svých snů.

Cestování

Za necelé dva týdny se přesouváme na sever, konkrétně do Cairns, kde jsme si pronajaly dodávku a budeme cestovat přes celé východní pobřeží až do Melbourne. Na pronajmutí auta mám případně super tip. Zabere nám to zhruba 25 dní a následně se přesouváme do Tasmánie, kde budeme pokračovat v road tripu. Zároveň se zde chceme usadit na 3 měsíce a znovu si najít práci.

Počátkem července bychom měly vyrazit na road trip Melbourne>Adelaide>Perth>Darwin, na který si vyčleníme zhruba 6 týdnů. A než se vydáme zpět do Česka, kde musíme pokračovat ve studiích, uděláme si třítýdenní zastávku v Asii – pravděpodobně v Thajsku. Čas tu běží velmi rychle, ale ty krásné zážitky teprve přicházejí.