V Milner College mají jasnou vizi – být centrem vzdělávání, na které studenti nedají dopustit. Proto se zde soustředí jak na kvalitu výuky, tak celkového zázemí. Učitelé spolupracují jako tým a všude panuje inspirativní a přátelská (až rodinná) atmosféra.

I díky tomu se tato škola dlouhodobě těší velké oblibě a chlubí se zajímavým prvenstvím. Je nejstarší svého druhu v celé Austrálii. V roce 1984 ji založili Jane a Warren Milnerovi. Běžně zde studuje okolo 300 studentů.

A protože „Milnerovek není nikdy dost“, další funguje v Londýně. 🙂 Jmenuje se Milner School of English a sídlí ve slavné čtvrti Wimbledon. Obě školy si předávají zkušenosti, které pak využívají k rozvoji a zdokonalování služeb.

▶ Poznejte Perth – v sekci Kde studovat. >>

Proč si pro studium vybrat Milner College

Baví to zde studenty, kteří chtějí ze svého zahraničního pobytu vytěžit co nejvíce. Škola má totiž řadu předností a ty zpříjemňují školní život na maximum. Skvělý přístup vychází z obrovských zkušeností, které rodina manželů Milnerových sbírá už přes 30 let.

Čím si vás tedy Milner College získá?

 • Nachází se přímo v srdci Perthu, vše tak budete mít na dosah.
 • Pyšní se bohatým národnostním mixem, takže poznáte zajímavé lidi (a jejich kultury) ze 40 zemí světa.
 • širokou nabídku kurzů v nejrůznějších jazykových úrovních.
 • Zakládá si na intenzivnější výuce, místo běžných 20 poskytuje 23 lekcí.
 • Motivuje a podporuje, proto získáte zdarma: 10 volitelných lekcí v samostudiu + 2 lekce výslovnosti.
 • Provozuje posilovnu, do které máte bezplatný přístup 7 dní v týdnu.
 • Pro studenty je nachystána také sleva na autobusy a vlaky. A v centru Perthu je navíc doprava zdarma.
 • K odpočinku nebo studiu využijete střešní zahradu, relaxační zóny, kavárnu a další příjemná místa.
 • A stranou nezůstává ani volný čas – škola organizuje super sportovní a společenské akce.

Nabídka kurzů: co zde můžete studovat?

Název kurzu
Typ kurzu
Délka v týd.
Počet lidí ve třídě
Rozvrh
 
General English
jazykový
2–52
12–18
Po–Čt (8:40–15:00)
IELTS Preparation
jazykový
2–52
12-18
Po–Čt (8:40–14:45)
Cambridge (PET, FCE, CAE, CPE)
jazykový
10–12
12–14
Po–Čt (8:40–15:00)
TESOL
pro učitele
6
12
Po–Čt (8:40–14:45)

Typy ubytování: kde můžete bydlet?

Nabídka ubytování vyhovuje nejrůznějším možnostem a požadavkům studentů. Svůj dočasný australský domov tak najdete u hostitelské rodiny, ve sdíleném domě, apartmánech nebo hostelu.

Hostitelská rodina

Pokud si zvolíte bydlení u hostitelů, budete mít vybavený pokoj v domě hostitelské rodiny. A ta vám bude ve všední dny připravovat snídaně a večeře, o víkendu obědové balíčky.


Sdílený dům

Také u této varianty získáte zázemí v domě hostitelské rodiny se svém vlastním pokoji. Jídlo si však budete chystat sami.


Apartmány Milner

Škola spravuje několik kompletně zařízených apartmánů.

Milner College Odyssey Apartment

Nacházejí se ve spodních patrech budovy školy, je jich celkem 6 a v každém mohou spát až 3 lidé.

Vybavení zahrnuje:

 • koupelnu s toaletou, sprchovým koutem, pračkou a sušičkou,
 • kuchyňský kout s ledničkou, mikrovlnnou troubou a varnou deskou,
 • televizi a klimatizaci,
 • povlečení, peřiny, polštáře i ručníky.

Milner College Terrace Road Apartments

Cca 5 minut pěší chůze od školy stojí další 2 apartmány (každý s kapacitou 3 osoby). Skládají se z dvoulůžkové a jednolůžkové ložnice, obývacího pokoje, kuchyně a koupelny.

K vybavení patří:

 • lednice, mikrovlnná trouba, sporák,
 • televize,
 • pračka, sušička,
 • klimatizace.

Townsend Lodge

K bydlení studentů Milner College slouží také hostel Townsend Lodge, do kterého se ze školy dostanete pěšky za cca 2 minuty. Zde máte k dispozici jednolůžkové pokoje se sdílenou koupelnou. V každém pokoji je postel s lůžkovinami, psací stůl a židle, skříň a police. V budově můžete využívat společnou kuchyň na vaření a přípravu jídla.

Poloha školy = v centru města

Milner College stojí nedaleko pěší zóny v srdci Perthu, na známé ulici Hay Street a navíc jen kousek od autobusové zastávky. Daleko to z ní není ani k nadzemnímu metru (vlaku).

A protože budete mít v rámci Perth Central Area Transit System (Perth CAT) dopravu na 4 trasách zdarma, blízkost zastávek určitě oceníte. Ke spoustě důležitých či zajímavých míst se však pohodlně dostanete i po svých. V okolí školy nechybí obchody, restaurace a kavárny.

Přesná adresa: 379 Hay Street, Perth WA 6000 Australia.

Další informace najdete na webových stránkách Milner College.

▶ Poznejte Perth – v sekci Kde studovat. >>

Příběhy studentů

Angličtina mi nikdy nešla a sama sebe bych zařadila mezi věčné začátečníky. To jsem si potvrdila hned při příletu do Perthu, kdy jsem paní na letišti absolutně nerozuměla, a potřebovala jsem odvoz do homestay. O to víc jsem byla spokojená při svém odletu, kdy jsem odlétala s úrovní intermediate. Vybrala jsem si kurz General English se zakončením FCE. Přečíst celou referenci

Začátek v nové zemi nemohl proběhnout lépe, než se událo. Obrovské nadšení z poznávání úplně nového prostředí, kultur a lidí z celého světa člověka donutí totálně přehodnotit své postoje. Když se podívám zpětně, tak toto období patří mezi mé nejlepší, které jsem kdy zažil. Nicméně ne vše je jen růžové. Život je tu sice nádherný, ale pro studenta ne zrovna nejlevnější. Přečíst celou referenci

Ondřej: zážitky z Perthu

Austrálii jsem si vybrala, protože jsem vždycky podvědomě věděla, že je to místo, které budu milovat. Ať už kvůli nekonečnému množství pláži, krásnému počasí, tak i kvůli přátelským a zábavným lidem, které jsem měla možnost potkat již předtím. Moje angličtina před odletem do Austrálie nebyla na špatné úrovni, ale rozdíl před a po studiu byl rozhodně veliký. Přečíst celou referenci

Daniela: pobyt v Perthu

As Managing Director of Milner School of English Wimbledon, I've had the pleasure of working with Pavla for many years. We first met in London in 2003 when Pavla was representing our Australian and British schools as an agent. I was impressed by her commitment and knowledge about education and travel. In addition to this, I always found Pavla to be a hard working person. Přečíst celou referenci

Vanessa Milner: Director of Milner UK

Napište nám

Kontaktujte nás - škola
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.