Škola s tradicí, se kterou jdou ruku v ruce bohaté zkušenosti. Taková je Ability English v Melbourne, fungující od roku 1982. Najdete v ní parádní podmínky pro studijní pobyt a posun v angličtině.

Pokrok v angličtině na sebe nenechá dlouho čekat, protože si vás „vezmou do parády“ špičkoví lektoři, kteří už za svou práci obdrželi mnoho ocenění. Jejich tendence být nejlepšími učiteli angličtiny na světě se promítá do kvality výuky i přístupu ke studujícím, kterým se snaží být spolehlivou oporou.

Inspirativní atmosféru dokresluje i národnostní složení studentů (celkový počet kolem 400) – do Ability se sjíždějí ze všech koutů světa. Poznáte tak řadu kultur a seznámíte se s lidmi, se kterými byste se jinak nikdy nepotkali.

Další pobočka se nachází v Sydney, kam s námi také můžete vyrazit za vzděláním.

▶ Poznejte Melbourne – v sekci Kde studovat. >>

Proč si pro studium vybrat Ability English Melbourne

Kvalitní výuka není jedinou předností Ability. K vynikající studentské zkušenosti přispívají i další oceňované výhody. Čím si vás tedy tato škola získá?

  • Stěžejním pilířem je individuální přístup ke každému studentovi. Proto vás zde budou chtít co nejlépe poznat. Jen tak vám totiž dokážou maximálně pomoci ve vaší snaze zdokonalit se v angličtině – ať už to ve vašem případě znamená cokoliv.
  • V moderně a účelně zařízených prostorech vám nebude nic scházet, protože je zde navrhovali tak, abyste se v nich cítili jako doma. Byť jste od toho svého tisíce kilometrů.
  • K vítaným benefitům patří i páteční volno u vybraných kurzů. Můžete se tak věnovat svým zálibám nebo dalšímu vzdělávání v rámci volitelných předmětů. Studium a pobyt si tak na Ability můžete zorganizovat podle svých přání.
  • Kdo chce zvýšit své šance uplatnění na mezinárodním pracovním trhu, využije školní Job Club, který se zaměřuje na rozvoj všech důležitých schopností při hledání práce.

Nabídka kurzů: co zde můžete studovat?

Název kurzu
Typ kurzu
Délka v týd.
Počet lidí ve třídě
Rozvrh
 
General English / morning
jazykový
1–52
12–15
Po–Čt 08:30–14:30
General English / evening
jazykový
1–52
12–15
Po–Pá 17:00–21:30
Survivor English / morning
jazykový
5–10
12–15
Po–Čt 08:30–14:30
Cambridge Preparation (FCE, CAE) / morning
jazykový
10–12
11–14
Po–Čt 08:30–14:30
Cambridge Preparation (FCE, CAE) / evening
jazykový
10–12
11–14
Po–Pá 17:00–21:30
IELTS Preparation / morning
jazykový
2–12
12–15
Po–Čt 08:30–14:30
IELTS Preparation / evening
jazykový
2–12
12–15
Po–Pá 17:00–21:30

Typy ubytování: kde můžete bydlet?

Vybírejte z několika variant. Můžete se ubytovat u hostitelů nebo bydlet nezávisle a samostatně. Každý si přijde na své s ohledem na požadavky i rozpočet.

Hostitelská rodina

Kdo si chce Austrálii vychutnat dosyta, míří do hostitelské rodiny. Seznámíte se tak s nefalšovaným australským životním stylem a poznáte vše, co dělá Austrálii Austrálií. Jako skvělý bonus pak působí fakt, že v domácnosti budete muset konverzovat, a tak se přirozeně posunete dál i v angličtině.

Od pondělí do pátku jsou součástí snídaně a večeře, o víkendech se k nim navíc přidává oběd. Všechna ubytování tohoto typu se nacházejí ve vzdálenosti zhruba 50 minut od školy (veřejnou dopravou).

Studentské ubytování

Zahrnuje různorodé bydlení odstupňované dle vybavení (a tedy ceny):

  • Student housing: ubytování speciálně zařízené pro studenty, s internetem, pracovním stolem a studijními prostory.
  • Backpackers: určené hlavně pro cestovatele, kteří hledí na finanční náročnost. Jedná se tedy o levné pokoje v turisticky zajímavých lokalitách.
  • Lodges/Guest houses: připomíná klasické penziony a rezidence. Zázemí najdete ve vlastní místnosti s příslušenstvím, v budově pak máte k dispozici např. sdílenou kuchyň apod.

Poloha školy = blízko všeho

Kampus v Melbourne sídlí na místě, díky kterému vám během studia nebude nic chybět. Za chvilku dojdete k zastávkám veřejné dopravy, muzeím a galeriím nebo třeba atraktivním turistickým místům, jako je Yarra river, Federation Square či Royal Botanic Garden. V okolí se samozřejmě nacházejí i restaurace, bary a obchody.

Přesná adresa: 55 Swanston St, Melbourne VIC 3000, Austrálie.

Další informace najdete na webových stránkách Ability English.

▶ Poznejte Melbourne – v sekci Kde studovat. >>

Příběhy studentů

Austrálie byl můj sen již od dětství. Když mi bylo asi 8 let, dostal jsem knihu o Austrálii a od té doby jsem věděl, že se tam jednou musím podívat. Takže když jsem se rozhodoval, kam vyrazit za zdokonalením anglického jazyka, měl jsem snadné rozhodovaní. Znalost anglického jazyka před odletem byla poměrně dobrá, protože jsem předtím strávil rok a půl na Novém Zélandu. Přečíst celou referenci

Jarda: zážitky z Melbourne

Jedno odpoledne mě Google zavedl „do Austrálie“ a já se zamilovala. Sluníčko, jedny z nejkrásnějších pláží na světě a ta energie. Bylo jasno! Když jsem věděla, že pojedu do Sydney, nastudovala jsem si všechny vzdálenosti od místa, kde budu bydlet, směrem k plážím a Opera House. Totálně mě to pohltilo a já se začala těšit. První momenty byly nezapomenutelné. Přečíst celou referenci

Lenka: pobyt v Sydney

Začátek v nové zemi nemohl proběhnout lépe, než se událo. Obrovské nadšení z poznávání úplně nového prostředí, kultur a lidí z celého světa člověka donutí totálně přehodnotit své postoje. Když se podívám zpětně, tak toto období patří mezi mé nejlepší, které jsem kdy zažil. Nicméně ne vše je jen růžové. Život je tu sice nádherný, ale pro studenta ne zrovna nejlevnější. Přečíst celou referenci

Ondřej: zážitky z Perthu

Moje znalost angličtiny před odjezdem byla mizerná. Mohu říct, že jsem byla takový ten věčný začátečník. Něco jsem se naučila, ale jelikož jsem nikdy nemluvila, tak jsem zase vše zapomněla. Po 10 měsících v Austrálii je ze mě středně pokročilý znalec angličtiny. Přestala jsem se bát mluvit, což u měl byl největší problém. Než abych řekla něco špatně, tak jsem raději mlčela. Přečíst celou referenci

Romana: pobyt v Noosa Heads

Napište nám

Kontaktujte nás - škola
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zodpovězení vašeho dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.